905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Promocje: Nie tylko Kindle taniej w czasie Black Week

Jutro (24 XI o godz. 9:00) kończy się obniżka cen Kindle Paperwhite 5 i Kindle 10 w Amazonie. Ale na szczęście czytniki innych marek także zostały objęte podobnymi akcjami. Jest alternatywa, choć niekoniecznie oczywista.

 

Oferta niemieckiego oddziału PocketBook - zestawy 15% taniej (źródło: pocketbook.de)

 

Czytniki PocketBook taniej 15% w zestawie

Niemiecki oddział firmy PocketBook przygotował ofertę aktywną między 22 a 28 XI 2021 r. Po wpisaniu kodu BLACK21 otrzymamy w kasie rabat w wysokości 15%. Akcja obejmuje zestawy składające się z czytnika i firmowej okładki. Sklep wysyła zamówienia do Polski bez dodatkowych ceregieli tudzież opłat. W razie kłopotów, serwis czytników znajduje się w Polsce. Spośród modeli, które znalazły się w ofercie, niektóre są znacznie taniej niż u nas w sklepach:

- PocketBook Touch Lux 5 (plus okładka) w cenie 102 EUR (ok. 480 PLN);

- PocketBook Touch HD 3 (plus okładka) w cenie 136 EUR (ok. 645 PLN);

- PocketBook InkPad Lite (plus okładka) w cenie 221 EUR (ok. 1 045 PLN);

- PocketBook InkPad 3 Pro (plus okładka) w cenie 229,5 EUR (ok. 1 085 PLN);

- PocketBook InkPad Color (plus okładka) w cenie 255 EUR (ok. 1 205 PLN);

- PocketBook InkPad X (plus okładka) w cenie 357 EUR (ok. 1 785 PLN).

 

Cała oferta dostępna jest na oficjalnej stronie promocji. Zwykle wskazuję, że czytniki PocketBook można taniej kupić w Amazonie, ale przy obecnej obniżce jednak lepiej w niemieckim oddziale producenta.

 

Czytniki Tolino taniej o...

Tu miał być wpis na temat ciekawych ofert niemieckiego sojuszu księgarskiego Tolino. Niestety, wszystkie księgarnie, które sprawdziłem zaprzestały wysyłki swoich czytników do Polski. Pojawiła się możliwość wysyłki do krajów takich jak m.in. Rumunia czy Bułgaria, ale Polska zniknęła. Zapewne wciąż można zamawiać przez mailboxde, jak kiedyś Kindle z niemieckiego Amazonu. Ciekawą opcją jest przeceniony obecnie (do 29 XI 2021 r.) o 60 EUR model Tolino Vision 5.

 

Tolino Vision 5 przeceniony o 60 EUR (źródło: osiander.de)

 

Podsumowanie

Obcięcie wysyłki do Polski czytników Tolino z niemieckich sklepów uważam za porażkę. To solidne czytniki, które wiele razy tutaj recenzowałem. No chyba, że ruszy ich polska edycja, to by był zrozumiały krok.