905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Opowiadania nominowane do Nagrody Zajdla 2020 ZA DARMO w e-booku

Opublikowano właśnie bezpłatny e-book z opowiadaniami nominowanymi do tegorocznej Nagrody Zajdla. W tym roku ich wręczenie odbędzie się 16 października w Zielonej Górze, podczas Bachanaliów Fantastycznych. Nominowane utwory można poznać z antologii, która została udostępniona w formacie EPUB, MOBI i PDF. W publikacji znalazło się pięć utworów. Tym razem udostępniono je w całości.

 

Nagroda Zajdla 2020

 

Do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2020 pretendują następujące opowiadania:

  • Magdalena Kubasiewicz „Sen nocy miejskiej” (wcześniej opublikowane w zbiorze: Harde baśnie, Sine Qua Non);
  • Krzysztof Matkowski, Krzysztof Rewiuk „Święci z Vukovaru” (wcześniej opublikowane w czasopiśmie „Nowa Fantastyka” 10/2020);
  • Katarzyna Berenika Miszczuk „Gdzie Mikołaj nie może… tam diabła pośle!” (wcześniej opublikowane w zbiorze: „Wigilijne opowieści”, W.A.B.);
  • Krzysztof Rewiuk „Al” (wcześniej opublikowane w zbiorze: „Zbrodnia doskonała”, Fantazmaty – do pobrania bezpłatnie w całości);
  • Krzysztof Rewiuk „Córka poławiacza żachw” (wcześniej opublikowane w zbiorze: „Weird fiction po polsku. Tom 1”, Phantom Books).

 

Wśród pretendentów do wyróżnienia są także cztery powieści. Niestety nie Wszystkie można pobrać lub kupić w polskich księgarniach w formie e-booków:

 

Maciej Głowacki

„Pieśni Chołów” (bezpłatny e-bookaudiobook)

 

Agnieszka Hałas

„Czerń nie zapomina” (e-book)

Marta Kisiel

„Płacz” (e-book i audiobook)

Krzysztof Matkowski

„Trzecia część człowieka” (e-book)

 

E-bookową Antologię udostępniono na stronach Nagrody. Dostępne są trzy formaty: PDF, EPUB i MOBI. Zachęcam do pobierania i czytania. Pliki mają być dostępne na stronie zajdel.art.pl do końca tego roku.