905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Wakacyjny WYGASZACZ ekranu dla czytników Tolino

Czytniki Tolino po raz kolejny otrzymały „tematyczne” wygaszacze ekranu. Tym razem grafiki są utrzymane w wakacyjnych klimatach. Wcześniej podobne akcje dotyczyły klimatów wielkanocno-wiosennych i bożonardzeniowo-zimowych. Grafiki niekoniecznie muszą się podobać, ale w sumie to miłe, że niemieccy księgarze starają się uatrakcyjnić swoją ofertę.

 

Udostępnione przez Tolino wygaszacze mają tematykę wakacyjną (źródło: weltbild.de)

 

Tym razem użytkownikom czytników Tolino także udostępniono sześć czarno-białych grafik. Na razie zauważyłem je na stronie księgarni Weltbild, ale zapewne pokazane zostaną niedługo także na oficjalnej stronie marki. Udostępniam te pliki. Można je oczywiście wykorzystać także w innych czytnikach. Opcję wykorzystania własnych plików graficznych w postaci wygaszaczy mają czytniki marek: PocketBook, Kobo i Bookeen.

 

 

Jak wgrać własny wygaszacz ekranu do czytnika Tolino

Jeśli chcemy ustawić w czytniku Tolino własny wygaszacz ekranu, najpierw trzeba go przygotować. Najlepiej się do tego nadają czarno-białe pliki graficzne w formacie JPG lub PNG o rozdzielczości odpowiadającej parametrom ekranu w danym modelu. Można też oczywiście pobrać gotowe grafiki i zapisać je w pamięci komputera. Jeśli już mamy gotowy plik, postępujemy dalej w następujący sposób:

- podłączamy czytnik do komputera kablem USB;

- kopiujemy plik graficzny do katalogu DCIM w pamięci czytnika;

- wysuwamy bezpiecznie czytnik i ew. odłączamy kabel USB;

- wchodzimy w menu czytnika (trzy kreski w lewym górnym rogu) i wybieramy ustawienia zaawansowane (Settings/Advanced settings);

- na drugim ekranie ustawień zawansowanych zaznaczamy „Own image from folder” w sekcji „Sleepscreen”;

- wybieramy grafikę z listy wyświetlonych plików;

- wyłączamy czytnik, aby sprawdzić poprawność ustawień i gotowe.