904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Bezpłatne e-booki: #covibook i #zdalnenauczanie

Pojawiło się ostatnio kilka publikacji popularyzujących tematykę pandemii koronawirusa z Wuhanu. Jednym z szerszych opracowań jest opis podstawowych zasad postępowania i, co ważniejsze, diagnozowania osób chorych. Książka "Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment" opracowana została na bazie doświadczeń pekińskich lekarzy. Z racji pojawienia się wirusa covid-19 w chińskim Wuhanie, to tamtejsi medycy mają najdłuższe doświadczenia zawodowe na jego temat. Są w podręczniku rzeczy dość podstawowe, ale i specyficzne, związane z diagnostyką. Bezpłatny e-book udostępniono na razie w języku chińskim i angielskim. W przygotowaniu są inne tłumaczenia. Plik w formie pliku PDF można pobrać ze strony Alibaby.

 

"Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment" z pozdrowieniami od pekińskich lekarzy (źródło: alibaba.com)

 

Powstała także edukacyjna książeczka dla dzieci - #covibook. Można ją np. wydrukować i wykorzystać do kolorowania oraz porozmawiania z młodszymi czytelnikami o sytuacji, która na pewno i ich dotyka (przynajmniej emocjonalnie). Wydaje mi się, że taka lektura może pomóc rodzicom przekazać w spokojnym i niekatastroficznym wydaniu ważne informacje o codziennej profilaktyce. Pośród różnych wersji językowych, jest także polska. Plik PDF można pobrać ze strony projektu.

 

#covibook

 

W poprzednim wpisie wspominałem o uwolnieniu zasobów edukacyjnych przez francuskie wydawnictwa. Również u nas Nowa Era przywróciła bezpłatny dostęp do swoich podręczników dla uczniów szkół podstawowych. To publikacje, które niekiedy były już wcześniej w sieci w postaci tzw. flipbooków. Jednak od zeszłego roku można przeglądać tylko ich fragmenty. Teraz znowu udostępniono je w całości. Bezpłatny dostęp obowiązuje do końca bieżącego roku szkolnego. Informacje o działaniach wydawnictwa znaleźć można na specjalnej stronie na temat zdalnego nauczania.

 

Podręczniki Nowej Ery dostępne nieodpłatnie do końca roku szkolnego (źródło: www.nowaera.pl)

 

P.S.

Wciąż trwają opisywane przeze mnie promocje na #czaszarazy.