905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

BLACK FRIDAY w amazon.de – przecena Kindle Paperwhite 4 o 40 EUR

Koniec listopada to nie tylko w Amazonie okazja do przeceny czytników książek w ramach "Black Friday". W tym roku sklep również zaoferował zniżki na modele Kindle Paperwhite 4, Kindle 10 oraz Kindle Oasis 3. Ten ostatni najbardziej przeceniono, bo aż o 50 EUR. Kosztuje teraz ok. 780 PLN, ale do zakupu trzeba doliczyć koszy ew. pośrednika pocztowego. To pierwsza taka przecena tego modelu. Niestety, nie zamówimy go bezpośrednio do Polski. Obniżką objęto również produkty firmowe Amazonu (np. nowe głośniki Echo Dot z zegarkiem).

 

Black Friday to także w Amazonie okazja do wielu okazji cenowych (źródło: amazon.de)

 

Czytnik Kindle Paperwhite 4 można dziś kupić za ok. 450 PLN (cena uwzględnia polski VAT i bezpłatną przesyłkę). Można dodatkowo uzyskać 10 EUR rabatu (sprawdź w dalszej części wpisu).

 

Kindle Paperwhite 4 można teraz kupić za (źródło: amazon.de)

 

Kindle Paperwhite 4 na Black Friday

Kindle Paperwhite 4

(8 GB, czarny, wi-fi, bez reklam, bezpłatna wysyłka do Polski)

144,70 EUR

103,36 EUR (ok. 450 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(32 GB, czarny, wi-fi, bez reklam, bezpłatna wysyłka do Polski)

175,71 EUR

134,37 EUR (ok. 580 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(32 GB, czarny, 3G+wi-fi, bez reklam, bezpłatna wysyłka do Polski)

237,72 EUR

196,38 EUR (ok. 860 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(8 GB, czarny, wi-fi, z reklamami, wysyłka do Polski przez pośrednika pocztowego)

119,99 EUR

79,99 EUR (ok. 345 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(32 GB, czarny, wi-fi, z reklamami, wysyłka do Polski przez pośrednika pocztowego)

149,99 EUR

109,99 EUR (ok. 475 PLN)

 

 

Dziś zamówiony czytnik, powinien dotrzeć do Polski między 26 a 27 XI (źródło: amazon.de)

 

Firmowa okładka taniej o 9 EUR

Przecenione zostały także "materiałowe" firmowe okładki. Dla Kindle Paperwhite 4 dostępne są: granatowe, żółte i szare. Kosztują teraz 21,70 EUR (ok. 95 PLN).

 

Firmowe okładki są teraz 30% taniej (źródło: amazon.de)

 

 

Kindle 10

Tym razem Kindle 10, podstawowy czytnik Amazonu, przeceniono o 25 EUR. Zarówno wersję z białą jak i z czarną obudową. Tym samym najtańszy z rodziny Kindle model kosztuje teraz 67,17 EUR (ok. 290 PLN). Przeceniono też (o 9 EUR) firmowe okładki.

 

 

Firmowa okładka na Kindle 10 przeceniona teraz o 9 EUR (źródło: amazon.de)

 

 

Revolut

Za zakupy możemy zapłacić trochę mniej, jeśli podczas płatności skorzystamy z karty wielowalutowej (np. ja używam fizyczną kartę Revolut).

 

Karta wielowalutowa (np. Revolut) oferuje lepszy przelicznik podczas zakupów w obcej walucie (źródło: revolut.com)

 

10 EUR taniej po doładowaniu

Można dodatkowo uzyskać 10 EUR zniżki w ramach akcji promującej doładowanie amazonowego konta w fizycznych sklepach na terenie Polski. Kupując doładowanie o wartości minimum 30 EUR w placówce biorącej udział w akcji, możemy otrzymać rabat 10 EUR. Zniżka dotyczy artykułów sprzedawanych przez Amazon. Wspomniana kwota powinna zostać odliczona przy kasie od sumy zamówienia np. za czytnik. Więcej szczegółów na stronie akcji „Kod doładowania na paragonie”.

 

Partnerzy akcji „Kod doładowania na paragonie” (źródło: amazon.de)

 

Kindle Kids Edition

Również Kindle Kids Edition przeceniono o 35 EUR. To Kindle 10 (dziecięca edycja) z wydłużoną, dwuletnią gwarancją, która obejmuje też zbicie ekranu. W zestawie (poza czytnikiem) znajduje się też okładka (dwie do wyboru: niebieska i różowa). Więc jeśli chcemy podstawowy czytnik z wbudowanym oświetleniem i zmniejszoną ilością stresu, to Kindle Kids Edition może być dobrym wyborem. Niestety, ta wersja nie jest sprzedawana do Polski. Można ją tylko zamówić przez pocztowego pośrednika, np. Mailboxde. Procedura jest sprawdzona i bezpieczna. Więcej moich doświadczeń z takim sposobem zakupów opisałem w tekście „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Podobnie, można zamówić też do punktu odbioru lub paczkomatu na terenie Niemiec (jeśli mieszkamy blisko granicy). Takie zamawianie zrelacjonowałem we wpisie „Jak ZAMÓWIĆ czytnik Kindle Oasis 3 do (niemieckiego) PACZKOMATU”.

 

 

Kindle Kids Edition

(8 GB, niebieska okładka, wi-fi, bez reklam, wysyłka do Polski przez pośrednika pocztowego)

109,99 EUR

74,99 EUR (ok. 325 PLN)

Kindle Kids Edition

(8 GB, różowa okładka, wi-fi, bez reklam, wysyłka do Polski przez pośrednika pocztowego)

109,99 EUR

74,99 EUR (ok. 325 PLN)

 

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- do Polski wciąż wysyłane są nie wszystkie czytniki Kindle (np. Oasis 2, Oasis 3, Kindle Kids Edition). Można je jednak samodzielnie kupić i przesłać przez pocztowego pośrednika, co opisałem w poradniku „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Można też wybrać dostawę do punktu odbioru osobistego na terenie RFN (wygodna opcja jeśli ktoś mieszka blisko granicy);

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.de) są takie same;

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu. Po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

- opłacalną opcją jest założenie i korzystanie z karty wielowalutowej typu Revolut do płatności w Amazonie (a także w innych sklepach za granicą). Revolut ma zazwyczaj korzystniejsze przeliczniki walutowe i w sumie płaci się mniej, niż korzystając z polskich kart. W Amazonie lepiej korzystać z karty fizycznej niż z wersji wirtualnej. Więcej na ten temat na oficjalnej stronie z polecaną kartą;

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.de najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania. Można także płacić przez polskiego pośrednika – przelewy24. W takim przypadku od razu dokonujemy płatności w PLN (ale cena np. Kindle Paperwhite 4 może być ok. 10-20 zł wyższa niż przy płatności kartą Revolut);

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- zdecydowanie nie polecam definiowania i dokonywania płatności przez obciążenie polskiego konta prowadzonego w euro. Obciążenie (SEPA) generowane przez Amazon nie robi wrażenia na polskich bankach. Wiele osób zgłaszało kłopoty z tym sposobem płatności;

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach). W przypadku płatności przez przelewy24, kwota w złotówkach pobierana jest od razu.

 

 

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon