904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Kindle Paperwhite 4 TANIEJ o 30 EUR z okazji POWROTU do szkoły

Kindle Paperwhite 4 to całkiem młody czytnik. Swoją premierę miał w listopadzie zeszłego roku. Przy okazji aktualizacji linii Paperwhite, nowy model wyposażono w wodoodporność, większą pamięć i płaski front. Teraz można go kupić taniej, w ramach pocieszenia przy „powrocie do szkoły”. W cenie ok. 495 złotych możemy cieszyć się jednym z lepszych czytników z ekranem o przekątnej 6 cali. Więcej o tym modelu można przeczytać we wpisie „Kindle Paperwhite 4 – PREMIERA nowego KINDLE 7 listopada”.

 

Kindle Paperwhite 4 teraz taniej o 30 EUR (źródło: amazon.de)

 

Kindle Paperwhite 4

(czarny, bez reklam, 8 GB, wi-fi)

 

EUR 113,69 (ok. 495 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(czarny, bez reklam, 32 GB, wi-fi)

 

EUR 144,70 (ok. 635 PLN)

 

 

Podsumowanie zamówienia Kindle Paperwhite 4 - dostawa na polski adres planowana jest między 11 a 13 września (źródło: amazon.de)

 

 Trochę mniej (o 20 EUR) przeceniono najnowszą wersję podstawowego amazonowego czytnika, czyli Kindle 10. Ten model dostępny jest także w wersji z białą obudową. W stosunku do poprzednika, został wzbogacony o wbudowane oświetlenie. Więcej na jego temat można przeczytać we wpisie „NOWY, podstawowy czytnik z rodziny Kindle – PREMIERA 10 kwietnia”.

 

Kindle 10

(czarny, bez reklam, 4 GB, wi-fi)

 

EUR 72,35 (ok. 315 PLN)

Kindle 10

(biały, bez reklam, 4 GB, wi-fi)

 

EUR 72,35 (ok. 315 PLN

 

 

Podsumowanie zamówienia Kindle 10 - dostawa na polski adres planowana jest między 11 a 13 września (źródło: amazon.de)

  

Firmowe akcesoria teraz można kupić o 20% taniej (źródło: amazon.de)

 

Dodatkowo, można uzyskać rabat 20% na wybrane firmowe akcesoria (np. okładki). Podczas podliczania zamówienia należy podać „20WILLKOMMEN” w polu "Karty podarunkowe i kody promocyjne" przy finalizacji zamówienia.

 

A może Kindle Oasis?

Kindle Oasis 2 jest teraz oferowany o 30 EUR taniej. Niestety, ten model nie jest wysyłany bezpośrednio do Polski. Jeśli więc jesteśmy takowym zainteresowani, trzeba skorzystać z pośrednika pocztowego. Jak to zrobić, podałem w poradniku „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Ostatnio kupowałem Kindle Oasis 3 do niemieckiego paczkomatu i swoje doświadczenia opisałem w tekście „Jak ZAMÓWIĆ czytnik Kindle Oasis 3 do (niemieckiego) PACZKOMATU”. W ten sposób można do Polski zamówić na przykład:

- Kindle Paperwhite 4 (czarny) z reklamami – teraz taniej o 30 EUR;

- Kindle Oasis 2 (8 GB, grafitowy) bez reklam – teraz taniej o 30 EUR;

- Kindle Oasis 3 (8 GB, grafitowy) bez reklam;

 

Wybrane czytniki, które nie są wysyłane bezpośrednio do Polski

 

Kindle 10

(biały, z reklamami, 4 GB, wi-fi)

 

59,99 EUR (ok. 265 PLN plus koszty pośrednika pocztowego)

Kindle Paperwhite 4

(czarny, z reklamami, 8 GB, wi-fi)

 

EUR 89,99 (ok. 395 PLN plus koszty pośrednika pocztowego)

 

Kindle Oasis 2

(grafitowy, 8 GB, wi-fi)

 

229,99 EUR (ok. 1 010 PLN)

199,99 EUR (ok. 880 PLN plus koszty pośrednika pocztowego)

Kindle Oasis 3

(grafitowy, 8 GB, wi-fi)

 

EUR 229,99 (ok. 1 005 PLN plus koszty pośrednika pocztowego)

 

Używki na amazonowej gwarancji

Wciąż dostępne są czytniki Kindle Paperwhite 3, sprzedawane jako sprzęt używany (otwarty) w ofercie Amazon Warehouse. Choć na rynku jest już jego następca, to Paperwhite 3 jest wciąż bardzo dobrym czytnikiem. Obecnie dostępne są wersje Kindle Paperwhite 3 z czarną obudową w cenie od ok. 350 PLN.

 

Wybrane czytniki dostępne obecnie w Amazon Warehouse

 

Kindle Paperwhite 3

(czarny, 4 GB, wi-fi)

 

79,57 EUR (ok. 350 PLN)

Kindle Paperwhite 3

(biały, 4 GB, wi-fi)

 

79,57 EUR (ok. 350 PLN)

 

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

 

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- do Polski wciąż wysyłane są nie wszystkie czytniki Kindle (np. szary Oasis 2). Można je jednak samodzielnie kupić i przesłać przez pocztowego pośrednika, co opisałem w poradniku Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski. Można też wybrać dostawę do punktu odbioru osobistego na terenie RFN (wygodna opcja jeśli ktoś mieszka blisko granicy);

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.de) są takie same;

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu. Po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

- opłacalną opcją jest założenie i korzystanie z karty wielowalutowej typu Revolut do płatności w Amazonie (a także w innych sklepach za granicą). Revolut ma zazwyczaj korzystniejsze przeliczniki walutowe i w sumie płaci się mniej, niż polskimi kartami. Więcej na ten temat na oficjalnej stronie z polecaną kartą;

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.de najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania. Można także płacić przez polskiego pośrednika – przelewy24. W takim przypadku od razu dokonujemy płatności w PLN;

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach). W przypadku płatności przez przelewy24, kwota w złotówkach pobierana jest od razu.

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon