905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kindle Paperwhite 4 TANIEJ o 50 EUR z okazji Amazon Prime

Właśnie ruszyła promocyjna sprzedaż czytnika Kindle z najpopularniejszej linii - Kindle Paperwhite. Wodoodporny model Kindle Paperwhite 4, który miał premierę jesienią w zeszłym roku, teraz można kupić taniej o 50 EUR. Jest haczyk! Trzeba przystąpić do programu Amazon Prime. Ale pocieszające jest to, że można to zrobić w ramach bezpłatnego okresu trwającego 30 dni (o ile ktoś już wcześniej nie korzystał z takiego okresu próbnego). To jedna z wielu "Ofert Dnia Prime".

 

50 EUR zniżki dla członków Amazon Prime przy zakupie Kindle Paperwhite 4 (źródło: amazon.de)

 

Jeśli przed tym czasem zrezygnujemy z udziału w Amazon Prime, nie poniesiemy żadnych kosztów z tytułu uczestnictwa w programie. A przez miesiąc możemy korzystać z niektórych profitów. W moim przypadku jest to oglądanie Prime Video, a konkretnie „The Grand Tour” - „kontynuacji” najpopularniejszego programu motoryzacyjnego „Top Gear”. Sklep będzie zapewne promował tę usługę też u nas. Jest już trochę programów z napisami po polsku czy z polskim lektorem. Również dołączany do telewizora Fire TV Stick, umożliwiający korzystanie z usługi (jeśli nie mamy aplikacji w telewizorze), jest teraz sprzedawany bezpośrednio do Polski. Ja akurat korzystam z Amazon Video na Xiaomi Mibox, więc Fire TV Stick nie testowałem.

 

Aby skorzystać ze zniżki 50 EUR, trzeba przystąpić do Amazon Prime (źródło: amazon.de)

 

Abonament Amazon Prime wiąże się normalnie z comiesięczną opłatą (7,99 EUR) lub jednorazową roczną (69 EUR), ale uczestnicy otrzymują dostęp do usług, które obejmują głównie mieszkańców Niemiec i Austrii (bezpłatne przesyłki, dostęp do Prime Music). Jeśli więc członkostwo w Prime nie jest nam do niczego potrzebne, można z niego zrezygnować natychmiast po otrzymaniu czytnika i sprawdzeniu, że wszystko działa. Sposób rezygnacji opisałem w tekście „Jak anulować Amazon Prime – poradnik”.

 

Ja przy okazji Amazon Prime, oglądam "The Grand Tour" (źródło: amazon.com)

 

Kindle Paperwhite 4 za ok. 390 PLN

Jeśli nie jesteśmy abonentem Amazon Prime, a chcemy kupić Kindle Paperwhite 4 ze zniżką, to pojawi nam się informacja o możliwości przystąpienia do programu. Kiedy zaakceptujemy przystąpienie na bezpłatny okres próbny – przy kasie zobaczymy cenę o ok. 50 EUR niższą. Obecnie zapłacimy 89,99 EUR (ok. 390 PLN), zamiast EUR 144,70 EUR (ok. 620 PLN). Tyle kosztuje wersja z 8 GB pamięci. Kindle Paperwhite 4 wyposażony w 32 GB pamięci wewnętrznej, z bieżącą zniżką kosztuje 119,99 EUR (ok. 515 PLN). Do Polski bezpośrednio wysyłane są czytniki bez reklam, opisane jako "Ohne Spezialangebote".

 

Za Kindle Paperwhite 4 z 8 GB pamięci zapłacimy teraz 89,99 EUR (źródło: amazon.de)

 

Ważność oferty kończy się we wtorek. Dziś zamówiony czytnik, powinien trafić na polski adres w piątek 19 lipca.

 

Podsumowanie zamówienia wersji Kindle Paperwhite 4 z 32 GB pamięci wewnętrznej (źródło: amazon.de)

 

A może dodatkowe 10 EUR rabatu?

Amazon prowadzi akcję promocyjną doładowań kupowanych w fizycznych sklepach w Polsce. Kupując kartę z minimalnym doładowaniem o wartości 30 EUR, możemy otrzymać kod, uprawniający do rabatu 10 EUR przy zakupie artykułów sprzedawanych przez Amazon. Więcej szczegółów na stronie akcji "Kod doładowania na paragonie".

 

Partnerzy akcji "Kod doładowania na paragonie" (źródło: amazon.de)

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

 

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

 

- do Polski wciąż nie są wysyłane wszystkie czytniki Kindle (np. szary Oasis 2). Można je jednak samodzielnie kupić i przesłać przez pocztowego pośrednika, co opisałem w poradniku „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Można też wybrać dostawę do punktu odbioru osobistego na terenie RFN (wygodna opcja jeśli ktoś mieszka blisko granicy);

 

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.de) są takie same;

 

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu. Po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

 

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.de najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania. Można także płacić przez polskiego pośrednika – przelewy24. W takim przypadku od razu dokonujemy płatności w PLN;

 

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

 

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach). W przypadku płatności przez przelewy24, kwota w złotówkach pobierana jest od razu.

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon