904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Kindle Oasis 2 PRZECENIONY o 30 EUR. Używki z dostawą do POLSKI

Do tej pory nie mieliśmy zbyt wielu okazji do tańszych zakupów Kindle Oasis 2 (9. Generation), którego premiera miała miejsce w 2017 roku. Moją recenzję tego modelu znaleźć można we wpisie „KINDLE OASIS 2 – recenzja największego czytnika z rodziny Kindle”. To wodoodporny model z siedmiocalowym ekranem i fizycznymi przyciskami zmiany stron. Zapowiedź nowego modelu (Kindle Oasis 3), skłoniła Amazon do największej (do tej pory) przeceny modelu z 2017 roku. Można też kupić używane egzemplarze bezpośrednio do Polski!

 

Kindle Oasis 2 można kupić teraz taniej o 30 EUR

 

Kindle Oasis 2 taniej o 30 EUR

Teraz został on przeceniony (aż) o 30 EUR. Niestety, wciąż nie kupimy tego modelu bezpośrednio do Polski. Można za to skorzystać z usług sprawdzonego pośrednika pocztowego. Kindle Oasis 2 to wciąż znakomity czytnik, a teraz jego cena wydaje się być bardzo atrakcyjna. Sposób zakupu z dostawą na polski adres opisałem w tekście „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Czytnik kosztuje obecnie (w najtańszej wersji) 199,99 EUR. Do tego należy doliczyć ok. 11 EUR za przekierowanie przesyłki do Polski. Dostępne są następujące wersje:

 

 

Kindle Oasis 2

 

(8 GB, grafitowy, wi-fi)

 

229,99 EUR

199,99 EUR (ok. 855 PLN)


 

Kindle Oasis 2

 

(32 GB, grafitowy, wi-fi)

 

259,99 EUR

229,99 EUR (ok. 985 PLN)

Kindle Oasis 2

 

(32 GB, grafitowy, wi-fi + 3G)

 

319,99 EUR

289,99 EUR (ok. 1 240 PLN)

Kindle Oasis 2

 

(32 GB, złoty, wi-fi)

 

259,99 EUR

229,99 EUR (ok. 985 PLN)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany największym czytnikiem z Amazonu, z oferty warto skorzystać, tym bardziej, że w polskich sklepach czytniki Kindle Oasis 2 oferowane są (w najtańszej wersji) za ponad 1250 PLN!

 

Kindle Oasis 2 w jednym z polskich marketów elektronicznych, oferowany za 1399 PLN

 

Kindle Oasis 2 używany z Amazon Warehouse

Można też kupić używane Kindle Oasis 2 na amazonowej gwarancji, oferowane w ramach Amazon Warehouse. Dostępna jest wersja ze obudową w kolorze złotym i pamięcią 32 GB. Z tej oferty można skorzystać z bezpośrednią dostawą do Polski. Czytniki kosztują obecnie 202,06 EUR (z uwzględnieniem polskiej stawki VATu). To równowartość ok. 865 PLN. Zazwyczaj czytniki oferowane w taki sposób są trudne do odróżnienia od nowych egzemplarzy. Gdyby po otwarciu przesyłki okazało się, że sprzęt nam nie odpowiada, można go odesłać od razu na koszt sklepu.

 

Dziś zamówiony używany Kindle Oasis 2, może dotrzeć na polski adres między 24 a 26 VI

 

Sprzęt wysyłany w ramach ofert Amazon Warehouse może być dostarczony w opakowaniu zastępczym. Dziś zamówiony czytnik, powinien być dostarczony w połowie przyszłego tygodnia.

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

 

Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

 

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- do Polski wciąż wysyłane są nie wszystkie czytniki Kindle (np. Oasis 2). Można je jednak samodzielnie kupić i przesłać przez pocztowego pośrednika, co opisałem w poradniku „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Można też wybrać dostawę do punktu odbioru osobistego na terenie RFN (wygodna opcja jeśli ktoś mieszka blisko granicy);

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.de) są takie same;

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu. Po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.de najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania. Można także płacić przez polskiego pośrednika – przelewy24. W takim przypadku od razu dokonujemy płatności w PLN;

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach). W przypadku płatności przez przelewy24, kwota w złotówkach pobierana jest od razu.

 

Odsyłacze do czytników, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon.