905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Amazon rozpoczął WYSYŁKĘ czytników KINDLE 10

Nowy, podstawowy czytnik z rodziny Kindle oficjalnie dziś debiutuje na rynku. Zapowiedziany został już w marcu. Teraz rozpoczęła się jego wysyłka.

 

Kindle 10 już jest wysyłany do klientów (źródło: amazon.de)

 

Nowy model zastąpi Kindle 8, który zapewne stopniowo będzie wycofywany z rynku. Teraz można go kupić o 10 EUR taniej. W Kindle 10 wprowadzono oświetlenie, na które składa się 4 LEDy. O ile ekran ma taką samą rozdzielczość jak we wcześniejszym modelu, to ma się on jednak cechować lepszym kontrastem. Nowy model jest też trochę mniejszy. Wraz z wprowadzeniem Kindle 10, mają też pojawić się nowe funkcje ułatwiające zarządzenie biblioteczką oraz mechanizmy podpowiadania kolejnych e-bookowych zakupów. Wersja z 4 GB pamięci (bez reklam, wysyłana do Polski) kosztuje 93,01 EUR (ok. 400 PLN). Wersji z reklamami obecnie do Polski nie można zamówić.

 

Mój Kindle 10 został wyekspediowany (źródło: amazon.de)

 

Mój czytnik został wyekspediowany wczoraj. Podobnie jak Kindle Paperwhite 4 po premierze w zeszłym roku, tegoroczna nowość jedzie z centrum dystrybucyjnego w Rheibergu. Ja zamówiłem wersję z czarną obudową, ale jest też biała.

 

Kindle 10 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy (źródło: amazon.de)

 

Zakup akurat teraz Kindle 10 wydaje się być umiarkowanie atrakcyjny pod względem opłacalności. Na przykład trwa obecnie promocja cenowa na bardziej zaawansowany model Kindle Paperwhite 4. Można go teraz kupić za niewiele więcej niż kosztuje Kindle 10, bo za 103,36 EUR (ok. 445 PLN). Dopłacając 45 złotych mamy wodoodporny czytnik z ekranem o wyższej rozdzielczości i większą pamięcią. Czy nowy Kindle to dobry zakup, przekonam się już w tym tygodniu (i dam znać). Czytnik Kindle 10 można kupić tutaj.

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon