884 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

PocketBook opowiada HISTORIE także w 360º

Reklamy (niestety) wpływają na społeczeństwo. Ale na szczęście mogą być nośnikiem dobrej sprawy, jak to się stało w przypadku PocketBooka.

 

I wtedy do windy wchodzi on, cały w tweedach :) (źródło: youtube.com)

 

Firma zaprezentowała reklamę, która korzysta jednocześnie z klasycznych opowieści i nowoczesnych technologii. W krótkim filmie, obok Sherlocka Holmesa, pojawia się cała „zgraja” czarnych charakterów, które chcą głównego bohatera pozbawić życia. A wszystkie te „opowieści” są zamknięte w windzie. Przekaz jest jasny, opowiadanie klasycznych historii w nowej formie może przynieść jeszcze więcej frajdy.

 

Co siedzi w Twoim PocketBooku? (źródło: mat. prasowe firmy PocketBook)

 

Film dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube PocketBooka. Można go oglądać w wysokiej rozdzielczości (4K). Jako, że został nakręcony w technologii 360º, można skorzystać z okularów VR, albo „obracać” się naokoło przesuwając palcem (ekran urządzenia mobilnego) lub myszką (ekran komputerowy) kąt widzenia sceny, na której rozgrywa się akcja.

 

Zachęcam do oglądania oraz zabawy z Holmesem na ekranie (choć nie wiem, czy on się dobrze bawił w windzie), a potem sięgania po kolejne e-booki :)

 

Dzięki technologii 360º, można na scenę spojrzeć w różny sposób (źródło: youtube.com)

 

Podsumowując, zacytuję (z informacji prasowej) słowa Maksyma Zhelezniaka, szefa sprzedaży w firmie PocketBook - „Czytnik to nie tylko gadżet, ale także natychmiastowy dostęp do milionów historii”... Oby takie przesłanie dotarło do jak największej liczby odbiorców! --> https://youtu.be/mjKu3R2jIFE