884 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

„Mężczyzna na dnie” DZIŚ w DOBREJ cenie

Mężczyzna na dnie - Iva Procházková

Czeska literatura może nie kojarzy się powszechnie z kryminałami, ale Mężczyzna na dnie (i drugą część cyklu: Roznegliżowane) może wybić się z tego schematu. Ja osobiście nie czytuję kryminałów dla krwawych opisów czy podniecania się patologią. Chyba za dużo patologii na naszych ulicach i w mediach. Nie lubię też specjalnie dusznej atmosfery łamigłówek w rodzaju Agathy Christie. Do kryminałów przekonały mnie książki szwedzkiego duetu autorskiego Sjöwall i Wahlöö. Splątanie wątków społecznych z codzienną pracą policji i mocno zarysowanymi, osadzonymi w codzienności bohaterami, to cenię najbardziej. No i lokalny koloryt! A jako, że bardzo cenię kulturę naszych południowych sąsiadów, co jakiś czas sięgam po książki np. Dominika Dána (trochę słabe literacko niestety) czy właśnie Ivy Proházkovej.

 

 

Księgarnia Ebookpoint oferuje dziś w dobrej cenie kryminał czeskiej pisarki Ivy Proházkovej. Zarówno miłośnicy kryminałów jak i czeskich klimatów powinni zwrócić uwagę na tę pozycję. A skoro dziś e-book w cenie 9,90 PLN...