905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

LEGIMI wyraźnie ZWIĘKSZA ofertę abonamentową

 

Legimi wykonało duży krok w ramach zwiększenia atrakcyjności wypożyczalni e-booków na czytniki Kindle. Począwszy od 22 X 2018 r. liczba publikacji dostępnych na te urządzenia wzrosła do 21 822. Oznacza to, że zniknęło jedno z głównych ograniczeń w korzystaniu z tej usługi na czytnikach z Amazonu. Mam na myśli znacznie mniejszy wybór pozycji, które można było w ramach abonamentu wykorzystać właśnie na tych czytnikach. Według informacji prasowej, do subskrypcji włączono teraz książki takich wydawnictw jak W.A.B., Wielka Litera i Czwarta Strona.

 

Od poniedziałku wyraźnie większa oferta wypożyczalni Legimi na czytniki Kindle 

 

Wciąż jeszcze nie wszyscy wydawcy zdecydowali się na włączenie swoich publikacji w abonament dostępny na kindelkach. Legimi podaje, że 2 910 e-booków jest dostępnych w abonamencie, ale nie pokażą się one do pobrania na Kindle.

 

Prace nad aktualizacją serwisu odbyły się w poniedziałek 22 X i (jak widać) zakończyły się powodzeniem (źródło: fb.com)

 

Warto pamiętać, że nie zmienia się sposób korzystania z usługi w przypadku czytników Kindle. Wymagana jest specjalna aplikacja, która zarządza wypożyczeniami. Na kindelkach można co miesiąc przeczytać 7 lub 10 (w zależności od rodzaju opłaconego abonamentu). Najtańsza opcja, uwzględniająca czytniki z Amazonu, to 32,99 PLN miesięcznie (przy umowie na rok).

 

Teraz w abonamencie dla czytników Kindle można wybierać spośród prawie 22 tys. publikacji (źródło: fb.com)

 

Również posiadacze innych (niż Kindle) czytników (czy innych urządzeń mobilnych), korzystający z tańszych abonamentów Legimi, mogą teraz cieszyć się większym dostępem do książek. Nie chodzi tym razem o ilość e-booków a o ilość stron, które można przeczytać w ramach abonamentów „ebooki 300”, „ebooki 1000” i „ebooki 1500”. Osobom korzystających z tych planów zwiększono dwukrotnie limit stron do przeczytania w ciągu miesiąca. Nie podano żadnych informacji na temat zmian w abonamentach bibliotecznych, więc zapewne nie uległy zmianie.