905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

LEGIMI wyraźnie ZWIĘKSZA ofertę abonamentową

 

Legimi wykonało duży krok w ramach zwiększenia atrakcyjności wypożyczalni e-booków na czytniki Kindle. Począwszy od 22 X 2018 r. liczba publikacji dostępnych na te urządzenia wzrosła do 21 822. Oznacza to, że zniknęło jedno z głównych ograniczeń w korzystaniu z tej usługi na czytnikach z Amazonu. Mam na myśli znacznie mniejszy wybór pozycji, które można było w ramach abonamentu wykorzystać właśnie na tych czytnikach. Według informacji prasowej, do subskrypcji włączono teraz książki takich wydawnictw jak W.A.B., Wielka Litera i Czwarta Strona.

 

Od poniedziałku wyraźnie większa oferta wypożyczalni Legimi na czytniki Kindle 

 

Wciąż jeszcze nie wszyscy wydawcy zdecydowali się na włączenie swoich publikacji w abonament dostępny na kindelkach. Legimi podaje, że 2 910 e-booków jest dostępnych w abonamencie, ale nie pokażą się one do pobrania na Kindle.

 

Prace nad aktualizacją serwisu odbyły się w poniedziałek 22 X i (jak widać) zakończyły się powodzeniem (źródło: fb.com)

 

Warto pamiętać, że nie zmienia się sposób korzystania z usługi w przypadku czytników Kindle. Wymagana jest specjalna aplikacja, która zarządza wypożyczeniami. Na kindelkach można co miesiąc przeczytać 7 lub 10 (w zależności od rodzaju opłaconego abonamentu). Najtańsza opcja, uwzględniająca czytniki z Amazonu, to 32,99 PLN miesięcznie (przy umowie na rok).

 

Teraz w abonamencie dla czytników Kindle można wybierać spośród prawie 22 tys. publikacji (źródło: fb.com)

 

Również posiadacze innych (niż Kindle) czytników (czy innych urządzeń mobilnych), korzystający z tańszych abonamentów Legimi, mogą teraz cieszyć się większym dostępem do książek. Nie chodzi tym razem o ilość e-booków a o ilość stron, które można przeczytać w ramach abonamentów „ebooki 300”, „ebooki 1000” i „ebooki 1500”. Osobom korzystających z tych planów zwiększono dwukrotnie limit stron do przeczytania w ciągu miesiąca. Nie podano żadnych informacji na temat zmian w abonamentach bibliotecznych, więc zapewne nie uległy zmianie.