884 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Czytniki Kindle taniej na Dzień Mamy

Trwa promocja cenowa obejmująca dwa modele czytników Amazon Kindle. Oferta prawdopodobnie ważna jest do niedzieli.

 

Promocje z okazji Dnia Mamy 2018 (źródło: amazon.de)

 

Za czytnik Kindle Paperwhite 3 zapłacimy teraz 108,52 EUR (ok. 465 PLN). Dostępna jest wersja z białą lub czarną obudową. Zamówienia realizowane są na bieżąco. Dziś zamówiony sprzęt, powinien zostać dostarczony pod polski adres między 16 a 17 V (przy bezpłatnej dostawie). Z kolei podstawowy czytnik, Kindle 8, kupimy do Polski za 67,17 EUR (ok. 290 PLN). Tu czas oczekiwania może być dłuższy, bo dostawa jest spodziewana na 17 V (dotyczy to zarówno wersji z białą jak i czarną obudową). Do Polski wciąż nie można zakupić nowego Kindle Oasis 2. Ale zainteresowani mogą to zrobić przez pocztowego pośrednika. Pisałem o tym ostatnio w tekście "Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski".

 

 Bieżąca promocja cenowa czytników Kindle

Kindle 8 (biały, wi-fi, bez reklam)

67,17 EUR (ok. 290 PLN)

Kindle 8 (czarny, wi-fi, bez reklam)

67,17 EUR (ok. 290 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (czarny, wi-fi, bez reklam)

144,70 EUR

108,52 EUR (ok. 465 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (biały, wi-fi, bez reklam)

144,70 EUR

108,52 EUR (ok. 465 PLN)

 

Podsumowanie płatności za Kindle 8, jeśli płacimy kartą rozliczaną w PLN, Amazon proponuje przeliczenie z EUR.  (źródło: amazon.de)

 

Za czytniki najwygodniej zapłacić jest kartą wydaną w Polsce, ale rozliczaną w EUR. Ja takowej używam. Podpięta jest do rachunku prowadzonego w euro. Wtedy sam kupuję odpowiednią ilość waluty i wiem dokładnie ile zapłacę za zakupy. Można oczywiście płacić zwykłą kartą, ale wtedy ostateczna kwota obciążenia zostanie przeliczona przez bank (zgodnie z kursem euro i prowizją banku). Przeliczenie można też wybrać od razu w Amazonie, ale w zdecydowanej większości polskich banków (poza bodaj mBankiem) opłaca się wybrać płatność w EUR i pozostawić bankowi ostateczne przeliczenie na złotówki.

 

Podsumowanie zamówienia Kindle Paperwhite 3 (źródło: amazon.de)

 

A może tańszy Kindle z reklamami?

Można zaoszczędzić kilka(naście) euro przy zakupie czytnika przez pocztowego pośrednika. Dotyczy to ofert czytników z reklamami, które są tańsze, ale nie wysyła ich Amazon do Polski. Sposób opisałem niedawno, ponieważ wciąż nie można zamawiać do nas Kindle Oasis 2 z amazon.de. Mam nadzieję, że pomogłem w ten sposób wielu osobom. Sam także kupowałem tą drogą czytniki.

 

 Oferta promocyjna czytników z reklamami (te akurat nie są wysyłane bezpośrednio do Polski)

Kindle 8 (czarny, z reklamami)

69,99 EUR

teraz 54,99 EUR (ok. 235 PLN)  + przesyłka z Mailboxde

Kindle 8 (biały, z reklamami)

69,99 EUR

teraz 54,99 EUR (ok. 235 PLN)  + przesyłka z Mailboxde

Kindle Paperwhite 3 (czarny, wi-fi, z reklamami)

119,99 EUR

84,99 EUR (ok. 365 PLN) + przesyłka z Mailboxde

Kindle Paperwhite 3 (biały, wi-fi, z reklamami)

119,99 EUR

84,99 EUR (ok. 365 PLN) + przesyłka z Mailboxde

 

 

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Tak niska cena czytników Kindle, zasłużenie cieszących się dobrą opinią, to dobra okazja, aby zacząć cyfrowe czytanie. Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach są takie same;

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu, po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

- za zakupy w amazon.de najlepiej płacić kartą rozliczaną w EUR. Można także płacić polską kartą płatniczą. Także wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania;

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- do Polski wysyłane są czytniki Kindle bez reklam (opisane jako „Ohne Spezialangebote”);

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach);

 

 

 

Korzystając z moich odsyłaczy przy zakupach Kindle, motywujecie mnie do dalszej pracy :)