872 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Czy usługa Legimi trafi również na PocketBooki serii Basic? Jednak nie...

Przy okazji recenzji czytnika PocketBook Basic Lux, kilka osób wspomniało, że byłby to ich ulubiony sprzęt do korzystania z wypożyczalni Legimi. Mogę się tylko z tym zgodzić. Choć uważam, że obecnie najlepszym czytnikiem przystosowanym do wspomnianej usługi jest PocketBook Touch HD, to tańsza alternatywa byłaby niezłym pomysłem. PocketBook Basic Lux można dziś kupić już od 355 złotych, a PocketBook Touch HD to jednak wydatek prawie sześciuset złotych. Poza ceną, atutem Basica jest bardzo dobry ekran oraz wbudowane oświetlenie. No i sama obsługa przy pomocy klawiszy, która (jak wskazują moje doświadczenia) może być przyjazna szczególnie dla seniorów.

 

PocketBook Basic Lux z nieaktywną ikoną logowania na konto Legimi (fot. Arek Nawrocki)

 

Na facebookowym profilu mojego bloga pojawił się także inny komentarz, który mnie zelektryzował. Arek napisał m.in.: „Szkoda tylko braku dostępu do Legimi na osłodę jest tylko ikona bez możliwości zalogowania.”. Nie tylko napisał, ale i podesłał zdjęcie (powyższe), pokazujące ikonkę konfiguracji konta w aplikacji Legimi w PocketBooku Basic Lux. Co ciekawe, recenzowany przeze mnie egzemplarz PocketBooka Basic Lux ma identyczną wersję oprogramowania wewnętrznego, ale wspomnianej opcji/ikonki u mnie brak. Do tej pory byłem przekonany, że aplikacja Legimi jest rozwijana tylko dla PocketBooków z dotykowym ekranem. Pomyślałem, że może jednak PocketBook szykuje nam kolejną odsłonę współpracy z Legimi? Tani i  solidny czytnik PocketBooka z Legimi...

 

Mój PocketBook Basic Lux ikonki Legimi nie posiada, może jednak się pojawi?

 

Niestety, okazuje się, że na razie nie możemy liczyć na wypożyczalnię Legimi w Basicu. Otrzymałem informację od producenta, że nie będzie takiej opcji. Pojawienie się ikonki Legimi na czytniku Arka to błąd systemowy. Jeśli ktoś ma w opcjach takową, a chce ją usunąć, to proszony jest o przesłanie numeru seryjnego do PocketBooka. Choćby poprzez oficjalny polski profil facebookowy firmy.