cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox.
Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...Amerykańska księgarnia Barnes and Noble wprowadziła właśnie do sprzedaży swój nowy czytnik książek elektronicznych Nook GlowLight 3. Pomimo sporych kłopotów, głównie na rynku e-booków, sklep pozostaje jednym z głównych konkurentów, dominującego w Stanach, Amazonu.
Tryb nocny, to jedna z nowości w Nooku GlowLigh 3 (źródło: www.barnesandnoble.com)
Recenzując czytnik Nook Glowlight Plus, sądziłem, że na długo może to być ostatni czytnik firmy. Firma na tym polu ponosi co roku milionowe straty, a kolejni prezesi, pobierając milionowe pensje, nie potrafili znaleźć rozwiązania problemu. Barnes and Noble zdecydował się jednak na wprowadzenie nowego urządzenia, które wkrótce trafi do sklepów stacjonarnych na amerykańskim rynku, a już dziś może być zarezerwowane na stronie WWW.
Czytnik Nook GlowLight 3 można w Stanach już zamawiać w przedsprzedaży (źródło: www.barnesandnoble.com)
Nook Glowlight 3 to czytnik wpisujący się w najnowsze trendy. Przede wszystkim został wyposażony w oświetlenie z regulowaną temperaturą barwową. To rozwiązanie znane już choćby z urządzeń marki Kobo i Tolino. Pozwala dopasować światło emitowane przez diody otaczające ekran, do upodobań użytkownika, pory dnia lub barwy światła zewnętrznego. Czytnik wyposażono w tryb pracy „Night Mode” - ze szczególnie ciepłym i łagodnym światłem. Dotykowy ekran E-Ink o przekątnej sześciu cali, to najlepsza w tym momencie na rynku wersja z rozdzielczością 300 ppi.
Nook GlowLight 3 wyposażono w oświetlenie z regulowaną temperaturą barwową (źródło: www.barnesandnoble.com)
Obudowa pokryta jest, jak się zdaje, gumowanym plastikiem. Jest bardziej zaokrąglona, niż poprzedni model tej marki. W ramkach po bokach ekranu zamontowano fizyczne przyciski zmiany stron. W środku zainstalowano 8 GB pamięci, ale część jest wykorzystana przez system i pliki zakupione w firmowym sklepie. Tylko część (chyba 2,5 GB) można wykorzystać na własne pliki. Czytnik nie ma gniazda kart pamięci. Poza tym, urządzenie standardowo posiada moduł wi-fi, a ładowanie odbywa się przez kabel microUSB.
Fizyczne przyciski powinny wyróżniać czytnik na amerykańskim rynku, mają je tylko najdroższe modele głównego konkurenta (źródło: www.barnesandnoble.com)
Oprogramowanie wygląda dość podobnie do tego, co już znamy z Nooka Glowlight Plus. Czytnik obsługuje pliki tekstowe w formacie ePub i PDF (również DRM Adobe). Tym razem przygotowanie całego urządzenia zlecono zewnętrznej firmie. Może więc Nook Glowlight 3 będzie bardziej przyjazny użytkownikowi i funkcjonalny bez rootowania.
Oprogramowanie wygląda bardzo podobnie do tego, co znamy z poprzedniego modelu (źródło: www.barnesandnoble.com)
Czytnik można już zamawiać na stronie WWW księgarni, w cenie 120 USD. Wysyłka planowana jest od 8 XI 2017 r. Księgarnia nie realizuje zakupów poza Stany Zjednoczone.
Oficjalna strona produktu: https://www.barnesandnoble.com/w/nook-glow-light-3-barnes-noble/1127329365