866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kobo Mini dostępny w Polsce

Gdy w październiku 2012 pytałem w redcoon.pl o możliwość zakupu Kobo Mini, otrzymałem odpowiedź, w której napisano m.in.:

 

"Niestety nie dysponujemy w tej chwili wymienionym przez Państwa Produktem KOBO Mini White  Nie znamy również najbliższego terminu dostawy oraz nie mamy informacji, czy artykuł ten ponownie pojawi się w naszej ofercie. Zależne jest to od naszych dostawców. Natomiast wysyłka produktów w naszym sklepie realizowana jest na terenie kraju gdzie znajduje się sklep internetowy."

 

Czytnik był już wtedy dostępny choćby na niemieckiej stronie sklepu (redcoon.de). Kilka dni po opublikowaniu drugiej części mojej recenzji Kobo Mini, od jednego z użytkowników serwisu eksiazki.org otrzymałem informację, że Kobo Mini jest dostępny w redcoon.pl. Sprawdziłem, mogę potwierdzić, że jest wersja biała i czarna w cenie 359 PLN. Co ciekawe, jeszcze wczoraj (25.03.2013 r.) był tylko biały czytnik i to raptem za 289 PLN.

 

A jako, że zostałem równocześnie poproszony o porównanie czytnikowego ekranu 6" i 5", zamieszczam kilka zdjęć porównujących rozmiary Kobo Mini i Kindle Keyboard.

 

Kindle Keyboard i Kobo Mini

 

Kindle Keyboard z linijką :)

 

Kobo Mini z tą samą linijką :)

 

Kindle Keyboard i Kobo Mini na długość i szerokość