905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Rakuten oficjalnym partnerem FC Barcelona

Jeśli ktoś się martwił o przyszłość czytników Kobo, chyba może spać spokojnie. Japoński koncern Rakuten, który w 2011 roku wykupił kanadyjską firmę, teraz został oficjalnym partnerem FC Barcelona. 

 

Rakuten oficjalnie ogłosił 30 VI m.in. na Twitterze, że został partnerem FC Barcelona (źródło: twitter.com)

 

Tak, właściciel Kobo będzie teraz wspierał piłkarzy i kibiców Barcelony w zakresie innowacji i rozrywki - występuje jako "innovation and antertainment partner". W oficjalnej informacji podano, że Rakuten nie będzie "tylko" sponsorem klubu piłkarskiego. Tym razem nie chodzi więc wyłącznie o wpłacenie odpowiedniej kwoty za firmowe logo na koszulkach piłkarzy. Rakuten będzie odpowiedzialny, m.in. za rozpowszechnianie przez elektroniczne media treści dotyczących klubu piłkarskiego. Wykorzystany zostanie do tego choćby mobilny komunikator Viber, który już teraz używa ponad 800 mln zarejestrowanych użytkowników.

 

Komunikator Viber dostępny w większości popularnych systemów operacyjnych (źródło: viber.com)

 

Nie wnikając w szczegóły. Można się spodziewać, że firma pompująca swoją ciężko zarobioną (na całym świecie) kasę z własnej, nieprzymuszonej woli  w klub piłkarski, musi być w niezłej sytuacji finansowej. Pozostaje mieć nadzieję, że równie "beztrosko" będzie wspierać rynek czytelniczy, zapewniając finansową stabilność Kobo, co pozwoli na podtrzymanie konkurencyjności na rynku czytników :)

 

[Aktualizacja 23 VII 2017 r.]

Dzisiejszej nocy piłkarze FC Barcelona po raz pierwszy oficjalnie wystąpili w koszulkach z logo firmy Rakuten. Pokonali Juventus 2:1.

 

Rakuten w pierwszym meczu, jako sponsor FC Barcelona - na koszulce Neymara da Silva Santos Júniora (źródło: twitter.com)