866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

YotaPhone 3 oficjalnie zapowiedziany

Yota3 został oficjalnie zapowiedziany. Czekałem na tę informację. Kilka miesięcy korzystania z modelu YotaPhone 2 przekonały mnie do ekranu E-Ink w smartfonie (wpis: „YotaPhone 2 – recenzja ekranu E-Ink w smartfonie”). Niestety, gra Ingress ma swoje wymagania i pozostałem przy wydajniejszym telefonie Xiaomi. A czytam oczywiście wciąż na czytniku. Jednak mój spokój został właśnie zaburzony zapowiedzią nowego modelu YotaPhone, kontynuującego myśl smartfonu z dwoma ekranami. Nadchodzi YotaPhone 3.

 

YotaPhone 2 przekonał mnie, że korzystanie z ekranu E-Ink w smartfonie może być sensowne

 

Telefon został zapowiedziany na targach China-Russia Expo 2017 w chińskim Harbinie. To może oznaczać, że marka pozostanie (poprzez nowego współwłaściciela) bliżej związana z Chinami. Zapowiedziano także wersję, która trafi na rynki międzynarodowe. Rosjanie wciąż są współwłaścicielami spółki wprowadzającej Yota3 na rynek, więc rosyjskie media szczególnie interesują się nowością. Telefon YotaPhone pierwotnie opracowywany był na potrzeby rosyjskiej sieci telefonii komórkowej Megafon. Z doniesień tych serwisów wynika, że również nowa wersja telefonu ma mieć dwa ekrany, z tego jeden w technologii E-Ink (przekątna 5,2 cala), a drugi – AMOLED (5,5 cala). Na rynek (najpierw chiński) jesienią tego roku prawdopodobnie trafią dwie wersje – jedna z pamięcią wewnętrzną 64 GB (w cenie 350 USD) i 128 GB (w cenie 450 USD). Poprzednia wersja debiutowała z dość astronomiczną ceną, ale w tym roku można ją było kupić za ok. 140 USD. Czego i modelowi Yota3 i sobie życzę...

 

YotaPhone 2 od kilku miesięcy nie jest już dostępny w chińskich sklepach (źródło: banggood.com)