866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Czytniki Kindle (te nowsze) otrzymują aktualizację oprogramowania (5.8.8)

Nowsze czytniki Kindle otrzymały dziś uaktualnione oprogramowanie wewnętrzne (firmware w wersji 5.8.8). Nie wnosi ono istotnych zmian. Według oficjalnej informacji - przede wszystkim poprawia wyświetlanie rycin w tabelach. Drugą poprawką jest ułatwienie z korzystania z serwisu Goodreads z poziomu czytnika.

 

 

Czytniki Kindle otrzymały firmware 5.8.8

 

 

Powtórzę za moim ostatnim wpisem na temat aktualizacji firmware: obecną wersję oprogramowania, która jest w czytniku można zweryfikować wchodząc do menu (trzy kropki) a następnie wybierając Settings/Device Options/Device Info. Nowe oprogramowanie będzie sukcesywnie dostępne dla urządzeń połączonych z internetem. Aktualizację można także wykonać samodzielnie. W tym celu należy pobrać odpowiedni plik z Amazonu. Opisany jest jako "Software-Update 5.8.8 herunterladen". Firmware jest do pobrania tutaj (amazon.de):

 

Kindle 7 (Touch 2014) - plik można pobrać z tej strony;

Kindle 8 (8. Generation) - plik można pobrać z tej strony;
Kindle Paperwhite 2 (6. Generation) - plik można pobrać z tej strony;
Kindle Paperwhite 3 (7. Generation) - plik można pobrać z tej strony;
Kindle Voyage - plik można pobrać z tej strony;

Kindle Oasis - plik można pobrać z tej strony.

 

Informacja o zmianach w firmware 5.8.8

 

Czytniki podłączone do internetu powinny pokazać (jeśli nie teraz, to za jakiś czas) możliwość aktualizacji. Jeśli ktoś nie pamięta, jak wykonać samodzielnie procedurę aktualizacyjną, odsyłam do mojego wpisu "Jak zaktualizować firmware (wersja 5.6.5) w czytniku Kindle?".