870 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Kindle Classic znowu dostępny w Amazonie (jako używany)

 

Kindle Classic (Kindle 5) dla wielu użytkowników pozostaje nie tylko ulubionym urządzeniem, ale wręcz wzorcowym czytnikiem. Wśród moich znajomych także są osoby, które nie przekonały się do Kindle 7 czy Kindle Paperwhite z powodu dotykowego ekranu. A i ja, jak widzę u kogoś Kindle Classic, z pewnym zaskoczeniem konstatuję jaki ma fajny ekran :)

 

Kindle Classic (Kindle 5) - można teraz kupić egzemplarze odnowione przez Amazon (źródło: amazon.de)

 

Ten model ceniony jest za niewielką wagę (170 g), czytelny ekran przekątnej 6 cali (800x600 E-Ink Pearl), obecność fizycznych przycisków do obsługi i (przede wszystkim) zmiany stron. Ale należy pamiętać, że brak mu wbudowanego oświetlenia – korzystać z niego można przy dobrym świetle zewnętrznym lub z dodatkową lampką (np. gdy ktoś lubi czytać w ciemności). To model, który już nie jest wspierany, więc nie będzie na niego aktualizacji oprogramowania. Ale amazonowy format MOBI sprawdza się na nim bardzo dobrze. Czytnik daje sobie również radę z plikami PDF. Dokumenty można pobierać przez wi-fi lub kopiować do pamięci urządzenia (1,25 GB dostępne dla użytkownika) przez kabel USB.

 

Amazon oferuje odnowione egzemplarze Kindle Classic. należy wybrać oferty opisane jako „Realizacja przez Amazon” (źródło: amazon.de)

 

Jako, że sporo osób poszukuje tego modelu, zwracam uwagę na jego dostępność w niemieckim Amazonie. W obecnej chwili można go kupić już za ok. 170 PLN (38,75 EUR). Przy zakupie należy zwrócić uwagę, by była to oferta Amazonu. Zarówno cena jak i ilość ofert zależy od dostępności produktu w danym momencie. Przy czytniku powinno być napisane „Realizacja przez Amazon”. Tylko przy takich mamy pewność, że można je zamówić do Polski. Niestety (?) czytnik jest zbyt tani, aby go wysłano na polski adres bezpłatnie. Amazon oferuje bezpłatną przesyłką dla zakupów od 39 EUR. Można więc zapłacić 5,73 EUR za paczkę, lub dodać coś do zamówienia. aby przekroczyć tę barierę i mieć bezpłatną przesyłkę W tym momencie złożone zamówienie powinno być dostarczone do 8 listopada.

Strona z używanymi egzemplarzami Kindle Classic jest tutaj.

 

Używany Kindle Classic jest zbyt tani, aby się kwalifikował do bezpłatnej przesyłki (źródło: amazon.de)

 

Przypominam, że w niemieckim Amazonie dostępne są także używane i odnowione nowsze modele czytników:

- Kindle 7 – obecnie najtańszy za 43,59 EUR (ok. 200 PLN);

- Kindle 8 - obecnie najtańszy za 53,70 EUR (ok. 234 PLN)]

- Kindle Paperwhite 2 - obecnie najtańszy za 67,82 EUR (ok. 295 PLN);

- Kindle Paperwhite 3 – obecnie najtańszy za 92,09 EUR (ok. 405 PLN);

- Kindle Voyage - obecnie najtańszy za 135,63 EUR (ok. 590 PLN).

 

Firmowe używane okładki na czytniki Kindle 7 również można kupić z oferty Amazonu (źródło: amazon.de)

 

Przy okazji można zamówić od razu przecenione oryginalne amazonowe okładki na powyższe czytniki. One również są oferowane w ramach "amazon.de WarehouseDeals". Oto lista dostępnych wersji:

- okładka dla Kindle 7 - obecnie najtańsza za 5,67 EUR (ok. 25 PLN);

- okładka dla Kindle 8 - obecnie najtańsza za 14,60 EUR (65 PLN);

- okładka dla Kindle Paperwhite (wszystkie generacje) - obecnie najtańsza za 26,73 EUR (ok. 120 PLN);

- okładka dla Kindle Voyage - obecnie najtańsza za 34,39 EUR (ok. 155 PLN).

 

Powyższe ceny zawierają już polską stawkę podatku VAT, dlatego są wyższe niż te, wyświetlane początkowo po otwarciu strony WWW niemieckiego oddziału sklepu. Przeliczenie na złotówki podaję orientacyjnie, zależy ono ostatecznie od aktualnego kursu euro oraz prowizji banku. Zamówienia o wartości powyżej 39 EUR wysyłane są do Polski bezpłatnie.

 

Korzystając z moich odsyłaczy przy zakupach Kindle, motywujecie mnie do dalszej pracy :)