866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Boyue T80 - zapowiedź chińskiego czytnika z ekranem 8 cali

Boyue T80 pojawi się wkrótce na chińskim rynku. 

 

Zapowiedź Boyue T80 (źródło: boyue.com)

 

 

Warto przyglądać się, co chińska firma Boyue oferuje swoim odbiorcom, ponieważ te same modele pojawiają się później w różnych innych wcieleniach. Mogą też trafiać na europejski rynek. W naszym kraju produkty będące w ofercie tej firmy, znane są m.in. jako „dumnie stworzony w Polsce” czytnik InkBook Onyx czy InkBook Obsidian. W Niderlandach występują jako czytniki marki Icarus (firmy DistriRead). Z kolei w Hiszpanii ich dystrybucja odbywa się pod marką Energy eReader (firmy Energy Sistem). Nawet pół roku temu zastanawiałem się, czy nowy produkt Boyue z ekranem 300 ppi nie stanie się kolejnym inkBookiem (wpis „Nowy inkBook z ekranem 300 ppi za horyzontem?”). Na razie tak się nie stało.

 

Jedno ze zdjęć Boyue T80, które "wyciekło" do sieci (źródło: weibo.com)

 

Boyue T80

Ale oto firma Boyue pokazała na swojej stronie nowy model oznaczony jako T80. To oznaczenie sugeruje na pierwszy rzut oka większy krok naprzód niż w przypadku kolejnych T62 (jak InkBook Onyx) do T64. Niestety, chyba nie tym razem. Wygląda na to, że to kolejna odsłona tego samego urządzenia, które znamy już jako Icarus Illumina XL, czy InkBook 8. Czytnik w wersji holenderskiej recenzowałem prawie rok temu (wpis „Android i osiem cali - recenzja czytnika Icarus Illumina XL”). W krótkiej informacji na stronie WWW oraz firmowym mikroblogu urządzenie zapowiadane jest na październik tego roku. Nie wiadomo o nim nic więcej, niż to, że ma mieć ekran o przekątnej 8 cali i (głównie dzięki temu) ułatwiać lekturę plików w formacie PDF. Poza tym, z wyglądu łudząco przypomina wspomniane czytniki obecne już na rynku. Nie jest jednak wykluczone, że Boyue zaprezentuje także coś nowego.

 

Boyue T80 chyba wygląda zupełnie jak jak Icarus Illumina XL (źródło: weibo.com)

 

 

 

Podsumowanie

Koniec roku to okres „prezentowych” zakupów i firmy już teraz prezentują nowe modele, aby zainteresować nimi klientów. Może jeszcze czeka nas kilka premier w okresie przedświątecznym. W internetach pojawiają się plotki (czy raczej oczekiwania) na temat Kindle Voyage 2 czy nowych modeli Cybooków. Okres Targów Książki we Frankfurcie to także (do tej pory) czas premier czytników marki Tolino. Pozostajemy więc w oczekiwaniu na nowości rynkowe.