904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Czytniki książek taniej w morele.net

Wczoraj otrzymałem list ze sklepu morele.net, z informacją o przecenie czytników książek elektronicznych. Obniżka jest dość skromna, bo o 10%, ale w kilku przypadkach daje to najniższą cenę na polskim rynku. O ile ten sklep ma bardzo szeroki asortyment elektroniki, o tyle promocyjna oferta czytników jednak nie prezentuje się specjalnie okazale. Nie będę tu polecał czytników, które uważam za słabe lub takich, które oferowane są przez sklep w mało konkurencyjnych cenach. W bieżącej promocji warto zwrócić przede wszystkim uwagę na dwa modle PocketBooka.

 

Czytniki przez tydzień trochę taniej w morele.net

 

Pierwszy z nich to bardzo podstawowy model PocketBook Basic 2 (PB 614). Wyposażony jest w ekran E-Ink Pearl o przekątnej 6” (800x600, 166 ppi), do jego obsługi służą klawisze. Ekran nie jest dotykowy. Posiada w związku z tym starszą wersję firmowego oprogramowania w wersji 4.4. Oferowana przez sklep wersja nie posiada modułu wi-fi, więc wgrywanie książek może się odbywać przez kabel USB lub kartę pamięci microSD. Garść wrażeń na temat tego modelu znajdziecie na przykład we wpisie na CarryeBook.

 

Niektóre zakupy w sklepie są dostarczane bez dodatkowych opłat (źródło: morele.net)

 

Drugi warty uwagi model objęty promocją to PocketBook Touch Lux 3 (PB 626). To urządzenie posiada również ekran E-Ink ale wersję Carta (1024x758, 212 ppi). Tu ekran jest dotykowy, ale są też do dyspozycji fizyczne przyciski ułatwiające choćby zmianę stron. Szerokie omówienie tego czytnika znajdziecie na przykład w obszernej recenzji zamieszczonej na Świecie Czytników.

 

PocketBook 614 Basic 2 (biały)

cena 256,50 PLN

 

PocketBook 614 Basic 2 (szary)

cena 269,10 PLN

 

PocketBook Touch Lux 3 (biały)

cena 417,60 PLN

 

PocketBook Touch Lux 3 (szary)

431,10 PLN

 

 

Promocja trwa do 13 X 2016 r. (lub wyczerpania zapasów), aby uzyskać obniżkę 10% należy w koszyku podać kod „EBOOK10”.