904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Brytyjski Amazon gotowy na Brexit?

 

Od momentu ogłoszenia planów wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, w szybszym tempie obniża się wartość funta na rynkach walutowych. W sumie więc dzięki Brexitowi, przecena czytników Kindle w brytyjskim Amazonie może być dla nas korzystniejsza niż by to wyglądało na pierwszy rzut oka. Ale dla brytyjskiego Amazonu sprzedaż poza granice kraju taka opłacalna już być nie musi. I właśnie od dziś trwa promocja cenowa w amazon.co.uk, ale... tylko na Kindle 8 i Kindle Paperwhite 3 z reklamami. Takie modele wysyłane są jednak do klientów Amazonu tylko na terenie Wysp Brytyjskich. Więc „znienawidzonej” Unii Europejskiej, w tym klientów z Polski, "brexitowa" promocja nie dotyczy :(

 

Kurs funta w ostatnim roku (źródło: http://biznes.onet.pl/)

 

Tym razem więc promocja nie dla nas. Chyba, że ktoś ma w Wielkiej Brytanii znajomych czy rodzinę, którzy zamówią na swój adres a przekażą przy okazji... Może nie ma czego żałować, bo obniżka cen jest dość symboliczna. Na miejscu, w cenie promocyjnej z bezpłatną dostawą, można zamówić następujące wersje:

 

Kindle 8 (wi-fi, biały, z reklamami)

cena 56,99 GBP (ok. 275 PLN)

Kindle 8 (wi-fi, czarny, z reklamami)

cena 56,99 GBP (ok. 275 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, biały, z reklamami)

cena 104,49 GBP (ok. 505 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, czarny, z reklamami)

cena 104,49 GBP (ok. 505 PLN)

 

Do Polski można wciąż kupować czytniki używane. Są to w pełni sprawne urządzenia objęte firmową gwarancją. Dostarczane są w zastępczych, szarych, kartonowych opakowaniach. W tym momencie ich zakup wydaje się bardziej atrakcyjny, właśnie ze względu na kurs funta. Warte uwagi są dwie opcje wymienione poniżej:

 

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, czarny, z reklamami)

cena od 79,52 GBP + przesyłka 4,16 GBP (ok. 405 PLN)

Kindle Voyage (wi-fi, czarny, z reklamami)

cena 120,10 GBP + przesyłka 4,14 GBP (ok. 600 PLN)

 

 

Podsumowanie przykładowego zamówienia używanego Kindle Voyage z brytyjskiego Amazonu do Polski (źródło: amazon.co.uk)

 

Korzystając z moich odsyłaczy przy zakupach Kindle, motywujecie mnie do dalszej pracy :)