866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

PocketBook Touch Lux 3 – nowa wersja oprogramowania (firmware 5.14.791)

Użytkownicy czytników PocketBook Touch Lux 3 (i najpewniej również Touch Lux 2) mogą od dziś uaktualnić oprogramowanie wewnętrzne urządzeń do wersji 5.14.791, wydanego z datą 22 IX 2016 r. Nowa wersja dostępna jest dla tych, którzy mają włączone wi-fi w swoich czytnikach. Oprogramowanie jest udostępniana do pobierania przez czytniki, ale nie można go pobrać ze strony producenta. Podobnie było z poprzednią wersją, z końca sierpnia. To już druga wersja oprogramowania wewnętrznego, która ukazała się w krótkim czasie po uruchomieniu wypożyczalni Legimi w czytnikach PocketBook. Cieszy, że zgłaszane przez użytkowników błędy, są na bieżąco korygowane. Przy tej okazji dodano do FB Readera polskie reguły podziału wyrazów (w poprzedniej aktualizacji). Oby jeszcze i Adobe Reader doczekał się takowych.

 

Nowa wersja oprogramowania dla czytników PocketBook Touch Lux 3, nosi numer 5.14.791

 

Oficjalna lista zmian anonsuje m.in.:

- dostosowanie do nowego wyglądu logowania do Dropboksa;

- sortowanie według nazwy pliku w widoku „Foldery” księgozbioru;

- poprawa wydajności;

- redukcja poboru prądu przy zmianie stron;

- dodanie polskich, bułgarskich i norweskich zasad podziału wyrazów w FB Readerze;

- poprawę stabilności przy wyświetlaniu plików DjVu.

 

Po ostatnich kłopotach z synchronizacją w aplikacji Legimi, brakuje okładek nowododanych książek

 

Na pierwszy rzut oka, przede wszystkim przywrócono „firmowy” wygaszacz ekranu. Wywołanie ustawień fabrycznych, skutkowało ostatnio jego usunięciem. Niestety, nie ma jeszcze poprawki na „zniknięte” okładki książek, dla tych pozycji, które zostały dodane na półkę w aplikacji Legimi po ostatnich kłopotach z synchronizacją. Księgarnia informowała o zgłoszeniu tego problemu do PocketBooka. Pozostaje czekać na dalsze poprawki. À propos Legimi, to chętnie bym w następnej wersji zobaczył także dodane sortowanie książek w aplikacji....