905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Nowy model czytnika wprowadza w Belgii sieć sklepów Aldi

 

Nowy model czytnika e-booków wprowadza w tym miesiącu na rynek belgijski oddział sieci handlowej Aldi. Podobnie jak w zeszłym roku, odbywa się to w ramach szeroko rozumianej oferty przedwakacyjnej. I tym razem sklep poskąpił jednak technicznych szczegółów na temat urządzenia. Wiadomo, że będzie ono wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej sześciu cali (15,2 cm) z wbudowanym oświetleniem. Podstawowym formatem książek elektronicznych będą w nim pliki EPUB, txt oraz PDF. Pamięć wewnętrzna ma pojemność 4 GB (nie wiadomo ile ma do dyspozycji użytkownik) lub karcie pamięci (do 32 GB). Wymiary czytnika: 164 x 110 x 9 mm, a waga: 195 g.

 

Czytnik Aldi na stronie sklepu (źródło: http://fr.aldi.be)

 

Z zamieszczonych na stronie sklepu wizualizacji, nie jestem w stanie określić, czy podobny produkt już jest na rynku pod inną marką. W menu urządzenia można dostrzec program Oreader, instalowany również w czytnikach marki Onyx. [Aktualizacja: Dzięki Robertowi Drózdowi ze swiatczytnikow.pl, który wyszukał podobny model Onyska, można się domyślić, kto będzie dostawcą opisywanego urządzenia. Oferta Aldi łudząco podobna jest do różnych wersji Onyx Boox serii C). Nie wiedzieć czemu jest też ikonka aplikacji audio. Na fotografiach można dostrzec także fizyczne przyciski zmiany stron, przycisk ekranu startowego oraz skóropodobną okładkę. W skład zestawu wchodzi też ładowarka.

 

Czytnik z sieci Aldi będzie miał dotykowy ekran i przyciski zmiany stron (źródło: http://fr.aldi.be)

 

Czytnik będzie oferowany w sklepach Aldi na terenie Belgii od 18 czerwca 2016 roku. Cena wydaje się akceptowalna - 80 EUR - przy trzyletniej gwarancji. Czytniki książek kupuje się na lata. Mam jednak wrażenie, że kupując akurat ten, gwarancją zostanie objęta większa część jego żywota.

 

W komplecie jest okładka (źródło: http://fr.aldi.be)