866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Poniedziałkowe promocje czytników książek

Czytnikowy cybermonday: dziś sklepy internetowe mają kilka ciekawych obniżek cen z myślą o osobach chcących kupić czytnik e-booków. Niestety, nie udało mi się znaleźć takich ofert u nas w kraju. Jeśli coś interesującego znajdę, dam znać, a tymczasem...

 

W ramach "cyberponiedziałkowej" oferty, Kindle Paperwhite 3 taniej o 20 EUR (źródło: amazon.de)

 

Dziś do północy można kupić o 20 euro taniej czytnik Kindle Paperwhite 3 w niemieckim Amazonie. Ten model pojawił się na rynku w roku bieżącym. Został wyposażony w ekran E-Ink najnowszej generacji o najwyższej rozdzielczości w tego typu urządzeniach - 300 ppi. Dzięki temu strony zmieniają się bardziej płynnie i szybciej niż w modelu poprzedniej generacji czy podobnych urządzeniach oferowanych przez konkurencję. Moim zdaniem, najciekawszą opcją jest zakup Kindle Paperwhite 3 z bezpośrednią, bezpłatną dostawą do Polski. Jego cena to około 535 złotych. Ostateczny koszt zależy od kursu ero i przelicznika zastosowanego przez bank. Przykładowo, moje zamówienie z soboty  obciążyło kartę na kwotę 526,74 PLN. Ale transakcja nie została jeszcze ostatecznie rozliczona przez bank. Moją recenzję Kindle Paperwhite 3 można przeczytać we wpisie "Amazon Kindle Paperwhite 3 (2015) - recenzja "All-New Kindle Paperwhite" 300ppi z niemieckiego Amazonu". A pozostałe czytniki w ofercie Amazonu opisałem tutaj. Trochę taniej można też Kindle Paperwhite 3 kupić na przykład z włoskiego Amazonu, ale tu dostawa może trwać trochę dłużej.

 

Niemiecki Amazon reklamuje bezpłatną dostawę do Polski (źródło: amazon.de)

 

Warto pamiętać, że teraz wszystkie zakupy z niemieckiego Amazonu na kwotę powyżej 49 EUR, sklep dostarczy na polski adres za darmo.

 

Tolino Vision dziś taniej w niemieckiej księgarni ebook.de (źródło: ebook.de)

 

Dziś można także kupić przeceniony o 30 EUR czytnik niemieckiej marki Tolino. Model z zeszłego roku - Tolino Vision 2, oferowany jest za 99 euro. To urządzenie, które przede wszystkim wyróżnia się wodoodpornością. Z większym spokojem można na nim czytać np. przy śniadaniu, bez obawy utraty czytnika w razie zalania herbatą czy kawą. A tym bardziej, jeśli ktoś lubi czytać wylegując się w wannie...? Poza tym, bardzo mi się w nim podoba płaski front. Dzięki temu wygodniej mi się na Tolino Vision 2 czyta, a konkretnie zmienia dotykiem strony. Więcej o tym urządzeniu można dowiedzieć się z artykułu "Tolino Vision 2 - wodoodporny czytnik e-booków z ekranem E-Ink Carta - recenzja". Czytnik warto dziś kupić w niemieckiej księgarni ebook.de. Sklep wysyła zakupy bezpośrednio do Polski, za co trzeba dopłacić 7,50 EUR. Strona promocji jest tutaj.

 

Tolino Shine 2 HD w cenie 99 EUR w księgarni Hugendubel (źródło: hugendubel.de)

 

W dzisiejszej specjalnej ofercie kolejnej niemieckiej księgarni - Hugendubel, znalazł się czytnik Tolino Shine 2 HD. To jeden z najnowszych czytników na rynku, bo jego premiera miała miejsce w październiku tego roku. Tolino Shine 2 HD to bardzo odmłodzony następca recenzowanego przeze mnie czytnika Tolino Shine. W porównaniu z poprzednią wersją nie zmienił się sposób obsługi, ale znacznie zmieniło się wnętrze. Najbardziej można to zapewne dostrzec dzięki ekranowi o wysokiej rozdzielczości 300 ppi, w jaki wyposażono Tolno Shine 2 HD. Czytnik w cenie obniżonej o 20 EUR można nabyć z bezpośrednią dostawą do Polski, po dopłaceniu 6,95 EUR za przesyłkę. To najniższa cena Tolino Shine 2 HD od wprowadzenia go na rynek. Strona promocji jest tutaj.

 

Zachęcam do śledzenia mojego profilu na Facebooku, gdzie zamieszczam także "na gorąco" wpisy o krótkotrwałych promocjach. Na koniec jeszcze przypomnę, że korzystając z moich odsyłaczy przy zakupach, motywujecie mnie do dalszej pracy :)