905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

19 Targi Książki w Krakowie - dzień drugi

Wydawało mi się, że skoro dziewiętnaste Targi nie obrodziły spotkaniami o tematyce e-bookowej, to będzie wiało nudą. No i pomyliłem się! Jak to dobrze, że się pomyliłem :) Na razie jednak dwa pierwsze dni targowe podsumuję załączonymi poniżej obrazkami. Część z nich publikowałem "na żywo" korzystając z konta na Instagramie i Facebooku. Jest to więc też ukłon w stronę tych, których nie ma w Krakowie i we wspomnianych serwisach.

Mam nadzieję, że przekażę w ten sposób trochę targowej atmosfery.

 

Od pierwszego dnia trwa akcja "Książka za książkę". Tu widać jej początki, w godzinę po otwarciu Targów...

 

Na stoisku Nexto można się pobawić czytnikiem Kiano Booky Light. Jak wyjaśnił mi opiekun produktu, folia na ekranie jest dlatego, bo czytnik został wyjęty wprost z pudełka

 

Ja jednak wolałem się bawić nowością na polskim rynku spod znaku PocketBook, a konkretnie Sense. Lekki, zgrabny, z dobrym ekranem, fizycznymi przyciskami do zmiany stron i gniazdem kart pamięci. Produkt wart uwagi.

 

PocketBook Digital to rozwiązanie dla biznesu, które dla czytelnika może oznaczać między innymi synchronizację biblioteczki między różnymi urządzeniami. Na widocznym ekranie czytnika widać nową opcję w menu "Upload to PB Cloud"

 

Zwiedzający mogą liczyć na fachową pomoc w doborze czytnika marki PocketBook. Przysłuchiwałem się dziś kilku rozmowom na stoisku. Jak się można spodziewać, pojawiają się pytania od bardzo podstawowych do całkiem zaawansowanych...

 

Jeśli macie w swoim otoczeniu kogoś nieprzekonanego do e-booków, koniecznie weźcie dla niego ze stoiska Publio lub PocketBook bezpłatną broszurkę "Dlaczego właśnie czytnik e-booków"

 

Wydawnictwo Literackie pamięta o czytelnikach e-booków. Może skorzystacie z rabatu 35%...  (szczegóły na zdjęciu powyżej)

 

Księgarnia Ebookpoint dla odwiedzających Targi przygotowała prezent w postaci jednego z pięciu e-booków (szczegóły na zdjęciu powyżej)

 

Jedyna dziś na Targach prezentacja o tematyce e-bookowej zorganizowana przez wydawnictwo Helion o "Cyfrowej rewolucji w bibliotekach" czyli projekcie  NASBI/OSBI nie wzbudziła mojej euforii. Czytanie wypożyczanych książek (np. podręczników) wyłącznie w przeglądarce internetowej ze stałym podłączeniem do internetu bez możliwości np. kopiowania cytatów jakoś mnie, jako czytelnika, nie przekonuje

 

Wśród atrakcji przygotowanych przez księgarnię Publio, znalazł się między innymi konkurs, w którym można wygrać codziennie jeden czytnik PocketBook Touch Lux 3

 

A ja od Publio dostałem dla Was kolejne pięć kodów obniżające cenę katalogową oferty księgarni o 25%. Do wykorzystania do 29 lutego 2016 r. To chyba w ramach nagrody pocieszenia za mój fatalny czas w grze Memory... Dwa kody zostaną opublikowane poniżej tego wpisu, a trzy na facebookowym profilu bloga: https://www.facebook.com/cyfranekblog.

 

Moje podsumowanie Targów możecie znaleźć tutaj: "19 Targi Książki w Krakowie - e-bookowe podsumowanie".