905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drobna AKTUALIZACJA oprogramowania czytników Kindle – FIRMWARE 5.10.2

Ostatnia wersja oprogramowania wewnętrznego czytników Kindle przechodzi zadziwiające metamorfozy. Kolejne wersje to pojawiają się, to znikają, nie przynosząc widocznych zmian. Według informacji pojawiających się w się, były w niej kłopoty z wypożyczaniem książek. Również obecna wersja 5.10.2 nie zamyka chyba problemu, ponieważ na oficjalnej stronie wsparcia technicznego, nie udostępniono najnowszej wersji dla czytników Kindle Paperwhite 3. W opisie podano, że polepszono wydajność. Mnie to cieszy, ponieważ po instalacji wersji 5.10.1.3, mój Kindle Paperwhite 4 lekko zwolnił. W bieżącej wersji nie widzę wielkiego skoku wydajności, ale może faktycznie jest lepiej...

 

Firmware w wersji 5.10.2 poprawia wydajność czytników Kindle

 

Podobnie, jak poprzednio, oprogramowanie udostępniono dla nowszych wersji czytników Kindle. Wspomniany Paperwhite 3 i pierwszy Oasis „cofnięto” do wersji 5.9.7 (choć miały już 5.10.1.1). Jeśli wszystko działa, nie ma potrzeby aktualizowania czytnika. Jeśli jednak ktoś chce to zrobić, przypominam poniżej poradnik na temat aktualizacji.

 

Jak zaktualizować firmware w Kindle?

Oprogramowanie wewnętrzne czytnika powinno się zaktualizować automagicznie, jeśli urządzenie jest podłączone do internetu (OTA). Czasami trwa to dość długo, zanim pojawi się na urządzeniach używanych w Polsce. Można więc wybrać opcję samodzielnej aktualizacji przy użyciu pliku pobranego z Amazonu (ok. 230-270 MB). Odpowiednie aktualizacje dostępne są w poniżej podanych lokalizacjach. Trzeba je pobrać z odsyłacza opisanego jako “Software-Update 5.10.2 herunterladen”:

 

Czytnik z naładowaną do pełna baterią należy podłączyć do komputera przez kabel USB. Kindle powinien być widoczny jako zewnętrzny dysk. Pobrany wcześniej plik aktualizacyjny umieszczamy w katalogu głównym czytnika i wysuwamy go bezpiecznie, następnie odłączamy kabel.

 

Pozostaje otwarcie z głównego ekranu menu w prawym górnym rogu ekranu i wybranie opcji Settings. Tam należy ponownie wejść do menu i wskazać „Update Your Kindle”. Po kilku minutach czytnik powinien się zrestartować z nową wersją oprogramowania wewnętrznego.