866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Publio - czwarte urodziny (dzień drugi)

Kolejne e-booki w dobrej cenie z okazji czwartych urodzin księgarni Publio. Drugi dzień imprezy urodzinowej organizują również czytelnicy! Księgarnia oddała w ich ręce możliwość doboru e-booków oferowanych w ramach promocji. Dzięki temu kilka książek ma cenę najniższą od czasu premiery w formie elektronicznej...

 

Drugi dzień czwartych urodzin Publio - jak widać, lekka awersja do słodkości już jest, ale do e-booków na pewno nie... (źródło: publio.pl)

 

 

Ze swej strony chciałbym polecić kilka szczególnie interesujących akcentów, spośród e-booków oferowanych 50% taniej. Na uwagę na pewno zasługuje książka Tiziano Terzaniego "Duchy. Korespondencje z Kambodży" (dziś w cenie 15,99 PLN, najtaniej od czasu premiery w e-booku). Ten włoski korespondent zapisał się w historii światowego dziennikarstwa znakomitymi tekstami (m.in. "W Azji", "Powiedział mi wróżbita", "Zakazane wrota"). "Duchów" nie czytałem, ale dziś moja biblioteczka wzbogaci się o tę pozycję. Druga pozycja, to książka Williama Dalrymple'a - "Powrót króla. Bitwa o Afganistan 1839–42" (dziś w cenie 18,01 PLN, najtaniej od czasu premiery w e-booku). To autor znakomitego, moim zdaniem, zbioru reportaży "Dziewięć żywotów. Na tropie świętości we współczesnych Indiach" oraz książki polecanej mi przez czytelników mojego bloga "Miasto dżinów. Rok w Delhi" (czeka w czytniku na przeczytanie). Te pozycje poleca Waldemar Pestka.

 

Propozycje Waldemara Pestki (źródło: publio.pl)

 

Również pod przynajmniej jednym wyborem Marii Skibińskiej mogę się podpisać, ponieważ zawiera książkę, która czeka cierpliwie na swoją kolej w moim czytniku. To "Szpagat w pionie. W drodze przez Indie" Macieja Wesołowskiego (dziś w cenie 12,95 PLN).

 

Propozycje Waldemara Pestki (źródło: publio.pl)

 

Listę polecanych książek prezentuje także Elżbieta Sroczyńska i Karolina Furyk. Sądzę, że dzięki różnorodnym gustom czytelników Publio, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Również dzisiaj można będzie pobrać bezpłatnego e-booka. Tym razem księgarnia proponuje "Przypadek Ritterów" Adama Węgłowskiego. Przypominam - w godzinach 16:00-20:00. Można też powalczyć o bon na 40% rabatu.