905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bookeen Notéa teraz jako „by Vivlio”

Francuski producent czytników Bookeen został w listopadzie 2022 roku przejęty przez Vivlio. Nowy właściciel jest od 2019 roku dystrybutorem czytników PocketBook na francuskim rynku. To w zasadzie te same urządzenia co w innych krajach ale pod marką Vivlio mają zintegrowaną lokalną księgarnią i dodane logo firmy. Po przejęciu Bookeena wszystkie czytniki tego producenta zniknęły z rynku. Ale okazuje się, że ta francuska marka „jeszcze nie zginęła”.

 

Vivlio pozostawił markę Bookeen po przejęciu (źródło: bookeen.com)

 

Obecnie na stronie Bookeena można zobaczyć ofertę tylko jednego modelu – Notéa. Pozostałe (Bookeen Diva, Bookeen Diva HD) zostały najwyraźniej porzucone. Notéa zadebiutowała na rynku w marcu 2021 roku. Nie stanowi konkurencji dla obecnych na rynku czytników marki Vivlio (PocketBook) ponieważ to bardziej notatnik z ekranem z papieru elektronicznego niż czytnik. Wyposażona jest w dotykowy ekran o przekątnej 26 cm (10,3 cala) i rozdzielczości 227 ppi (1872 1404 piksele). Za odręczne rysowanie i pisanie odpowiedzialna jest warstwa dotykowa i rysik typu Wacom.

 

Na anglojęzycznej stronie WWW Notéa jest po prostu „wyprzedana” (źródło: bookeen.com)

 

Niedawno otrzymałem informację z nagłówkiem „Vivlio ponownie wprowadza na rynek Notéa” (fr. „Vivlio relance la Notéa”). Podobnie głosi francuskojęzyczna wersja strony bookeen.com - „wkrótce dostępny” (fr. „bientôt disponible”). Cena (bez kosztów wysyłki) to 420 EUR. Co ciekawe, w wersji angielskiej strony WWW wciąż widnieje smutne obwieszczenie „wyprzedano” (ang. sold out). Podsumowując, wygląda na to, że nowy właściciel „odchudził” ofertę przejętego Bookeena pozostawiając tylko urządzenie, które nie konkuruje bezpośrednio z „pierwotną” ofertą Vivlio. Jednocześnie PocketBook, to ostatnia z większych firm, która jeszcze nie ma w swojej ofercie notatnika. Ciekawe, czy Vivlio w przyszłości też będzie sprzedawać notatniki PocketBooka czy też pozostanie przy Bookeen Notéa.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to