905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

PocketBook Era z nagrodą Red Dot Design Award 2023

W ramach Red Dot Design Award po raz kolejny nagrodzony został czytnik książek elektronicznych marki PocketBook. Red Dot jest międzynarodowym konkursem, w którym promowane jest wzornictwo przemysłowe, w tym oczywiście projekty obecnych na rynku produktów konsumenckich. W tym roku to prestiżowe wyróżnienie otrzymał m.in. PocketBook Era.

 

PocketBook Era (w czasie świętowania Dni Agrestu)

 

W poprzednich latach nagrodę zdobyły m.in. czytniki PocketBook Touch Lux 4 oraz PocketBook Touch HD 3. Jury doceniło w nich zwartą formę i ergonomię fizycznych przycisków. Podobnie jak w przypadku modeli nagrodzonych w 2019 roku, projektantem wyglądu czytnika PocketBook Era także jest Alexander Morokko.

 

W 2019 roku nagrodę Red Dot Design zdobyły m.in. czytniki PocketBook Touch Lux 4 i PocketBook Touch HD 3 (źródło: www.red-dot.org)

 

W informacji prasowej producenta, projektant tak wypowiada się o modelu nagrodzonym w bieżącym roku: „Wzornictwo PocketBook Era ucieleśnia filozofię nowoczesnego minimalizmu, łącząc elegancką cienkość linii z fenomenalną użytecznością. Czarna obudowa tego smukłego i eleganckiego czytnika doskonale kontrastuje z ekranem i wykwintną metalową ramką w kolorze srebrnym lub miedzianym. Żłobkowana tylna powierzchnia zapewnia maksymalny komfort trzymania urządzenia. Mechaniczne przyciski na panelu bocznym idealnie pasują zarówno do użytkowników prawo-, jak i leworęcznych, zapewniając doskonały komfort czytania.”.

 

 Złącze do bezprzewodowego ładowania czytnika PocketBook Era

 

Poza docenioną przez jurorów ergonomią i nowym wzornictwem, w tym czytniku po raz pierwszy PocketBook wprowadził inny sposób mocowania okładek, a w tym możliwość bezprzewodowego ładowania przy użyciu specjalnej wersji okładki. Testowałem tę nową opcję i moje wrażenia na ten temat możecie znaleźć we wpisie „Test: PocketBook Era – jak działa BEZPRZEWODOWE ładowanie w praktyce”. Korzystam z Ery od ponad pół roku. Recenzję tego modelu opublikowałem w sierpniu 2022 r. (wpis: „Recenzja: PocketBook Era z siedmiocalowym ekranem E-Ink Carta 1200”). Na rynku obecne są dwie wersje kolorystyczne z 16 GB (srebrna) i 64 GB (miedziana) pamięci wewnętrznej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to