905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Aktualizacja: PocketBook Era z wypożyczalnią Empik Go

Wczoraj ukazała się aktualizacja oprogramowania wewnętrznego dla czytnika PocketBook Era. W dniu premiery miał on dostęp do wypożyczalni Legimi, zaś teraz dodano obsługę Empik Go. Aby aplikacja pojawiła się na czytniku, należy mu zaktualizować firmware do wersji 6.7.775 (datowanej na 27 VII 2022 r.) i pozostawić czytnik z włączonym wi-fi.

Empik Go w czytniku PocketBook Era

 

Empik Go to (obok Legimi) jedna z dwóch polskich wypożyczalni e-booków, które z powodzeniem działają na czytnikach książek inkBook, PocketBook oraz Kindle. O sposobie korzystania z usługi na czytnikach PocketBook pisałem przy okazji wprowadzenia jej na czytniku PocketBook Touch HD 3 (wpis „Empik Go NA pierwszym CZYTNIKU PocketBooka”) oraz recenzji czytnika Empik GoBook. W skrócie, aby z niej korzystać trzeba mieć aktywny abonament i zainstalowaną aplikację mobilną, w której wybieramy e-booki do czytania na czytniku. Aplikacja czytnikowa służy do pobierania i czytania tych wybranych wcześniej książek. Po pobraniu e-booka do pamięci czytnika, jest on traktowany (na czas wypożyczenia) jak każda inna książka, można więc w nim używać m.in. podziału wyrazów czy słowników. Obok płacenia abonamentu, jest także możliwość otrzymania kodu w bibliotece

 

Jeśli chcecie przetestować korzystanie z Empik Go, to do 31 lipca można skorzystać z kodu na bezpłatny dostęp przez 30 dni. Więcej szczegółów we wpisie „Księgarnie zachęcają do bezpłatnego wypożyczania e-booków”.

 

Aktualizacja powinna być stopniowo udostępniana czytnikom przez wi-fi (OTA). Można ją także pobrać w postaci pliku aktualizacyjnego i wgrać samodzielnie. Plik do pobrania ze strony https://pocketbook.pl/pl-pl/support-pl