905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Księgarnie zachęcają do bezpłatnego wypożyczania e-booków

Z okazji wakacyjnego rozprężenia miewamy więcej czasu na czytanie. W moim przypadku, przez wiele lat, były to deszczowe dni w czasie urlopu spędzanego nad Bałtykiem. Przygotowując się na taką ewentualność, już na kilkanaście dni przed wyjazdem gromadziłem e-booki na karcie SD w moim palmtopie Palm Tungsten|C. Mogłem je potem spokojnie czytać bez obawy, że zabraknie mi lektury. A takie braki zdarzały się w czasach czytania książek papierowych. Niestety oferta w namiotach „Tania książka” nie zawsze była w stanie zażegnać kryzys czytelniczy. Czasy się zmieniły. Mamy czytniki i polskie księgarnie z e-bookami. W tym roku pojawiły się także specjalne wakacyjne akcje promujące wypożyczanie e-booków, zamiast chodzenia do namiotu „Tania książka”.

 

Wakacyjne czytanie e-booków zaczynałem na działającym do dziś palmtopie Palm Tungsten|C

 

Empik Go bezpłatnie przez miesiąc

Jedną z wakacyjnych ofert przygotowała wypożyczalnia Empik Go. Można teraz, korzystając z kodu „LATO2022”, przeczytać lub wysłuchać dwie książki. Będą one dostępne w ramach najtańszej wersji abonamentu, czyli „Go Mini”. Jeśli nie zrezygnujemy z uczestnictwa przed upływem 30 dni, karta płatnicza (którą musimy podłączyć korzystając z oferty) zostanie obciążona standardową opłatą 19,99 PLN/mies.

 

Kod lipcowej akcji Empik Go (źródło: empik.com)

 

Do dyspozycji mamy cała ofertę dostępną w ramach wypożyczalni. Wypożyczone książki będą dostępne w aplikacji Empik Go, co oznacza, że powinniśmy mieć do nich dostęp także na zgodnych modelach czytników inkBook, PocketBook i Kindle. Z oferty można skorzystać do 31 VII 2022 r. wpisując wspomniany kod na stronie https://www.empik.com/gofree.

 

Kod akcji należy podać na stronie https://www.empik.com/gofree (źródło: empik.com)

 

Woblink oferuje pakiet wybranych e-booków i audiobooków

Druga akcja promująca wypożyczenia zawiera pakiet książek przygotowany przez księgarnię Woblink. Można czytać i słuchać korzystając z firmowej aplikacji mobilnej. Sklep ma w tym już doświadczenie, ponieważ od strony technicznej obsługuje akcję „CzytajPL”.

 

Wakacyjna wypożyczalnia w księgarni Woblink (źródło: woblink.com)

 

Aby skorzystać z oferty, najpierw należy dokonać w sklepie woblink.com jednorazowego zakupu za minimum 30 PLN (aplikacja androidowa lub strona WWW). Należy pamiętać, że nie liczą się zakupy przez aplikację mobilną działającą na urządzeniach działających pod iOS. Następnie na naszym koncie w aplikacji mobilnej pojawi się wtedy czasowy dostęp do siedmiu tytułów wybranych przez księgarnię. Skorzystać można zarówno przy pomocy aplikacji mobilnej (Android OS, iOS) jak i na czytnikach Kindle, a może także i innych (przy pomocy specjalnie przygotowanego pliku wob.link).

 

Pakiet książek do wypożyczenia do końca lipca w księgarni Woblink (źródło: woblink.com)

 

Akcja w Woblinku trwa do końca lipca. W sierpniu księgarnia zapowiada udostępnienie kolejnego pakietu e-booków i audiobooków.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to