905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Promocja: Kindle Paperwhite 4 za ok. 465 PLN

Dość nienachalnie pojawiła się promocyjna obniżka cen czytników Kindle we francuskim Amazonie. A jako, że sklep wysyła zakupy do Polski, można się skusić, jeśli potrzebujemy teraz czegoś do czytania na wakacje.

 

 

Kindle Paperwhite 4 taniej prawie o 45 EUR we francuskim Amazonie

 

Kindle Paperwhite 4

Najciekawszą opcją wydaje się być Kindle Paperwhite 4 z 8 GB pamięci wewnętrznej i łączem wi-fi. To najpopularniejszy na rynku czytnik z ekranem o przekątnej 6 cali (rozdzielczość 300 ppi). Ceniony jest za szybkość, stabilność i prostotę działania. Został właśnie przeceniony o 45 EUR. Czytnik z dostawą do Polski kosztuje teraz 101,75 EUR (już z polskim VAT-em). Z tego 4,38 EUR to koszty dostawy, ponieważ nie ma bezpłatnej przesyłki z Francji do Polski). Daje to w przeliczeniu ok. 465 PLN (w zależności od kursu i prowizji w banku). To i tak sporo taniej niż w polskim Amazonie, gdzie aktualnie cena tego modelu wynosi 649,99 PLN. Dziś zamówiony czytnik powinien zostać dostarczony pod polski adres do 13 lipca. Wersja z 32 GB pamięci (łącze wi-fi) kosztuje 132,50 EUR (łącznie z kosztami dostawy do Polski), czyli ok. 605 PLN.

 

Kindle 10

Również podstawowy model – Kindle 10 znalazł się w bieżącej ofercie promocyjnej. On z kolei kosztuje 86,37 EUR (wraz z kosztami dostawy do Polski), czyli ok. 395 PLN. Obok wersji z czarną obudową, dostępna jest też wersja w kolorze białym. Ten model w polskim Amazonie nie jest dostępny. W amazon.de (z dostawą do Polski) kosztuje obecnie 93,01 EUR (ok. 425 PLN). Tu dostawa do Polski także jest przewidziana na 13 lipca.

 

Cenę można jeszcze obniżyć o 8 EUR, jeśli doładujemy konto we francuskim Amazonie na 80 EUR (zostanie ta kwota odjęta od wartości zakupów przy płaceniu). Można z niej skorzystać, jeśli pojawi nam się oferta "amazon recharge" wyraźnie opisana jako: "profitez de cette offre découverte: 8€ offerts en rechargeant votre compte de 80€ avec Amazon Recharge". Należy wejść do niej przez przycisk "Voir plus" i dokonać doładowania.

 

Podsumowanie

Nie wiem, jak długo potrwa akcja i czy tym razem znowu nie zabraknie czytników w magazynach. Jeśli więc jesteście zdecydowani, warto podjąć decyzję wcześniej niż później. Nie zapowiada się podobna akcja w najbliższym czasie w polskim lub niemieckim oddziale Amazonu.