905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

PocketBook InkPad 3 za 700 PLN (w Niemczech)

Niemiecki bloger Michael Sonntag zachęca do zakupu w ten weekend czytnika PocketBook InkPad 3 w bardzo atrakcyjnej cenie. Na niemieckiej stronie producenta ten model jest obecnie oferowany za 171,50 EUR (ok. 775 PLN). Katalogowa cena wynosi 229 EUR (ok. 1 035 PLN). Można wybrać zarówno wersję z czarną jak i brązową obudową. W ofercie firmowego sklepu jest także zestaw: czytnik we wspomnianej cenie z firmową okładką za 1 EUR.

 

Weekendowa oferta niemieckiego sklepu PocketBooka (źródło: pocketbook.de)

 

I tu dochodzimy do autora prowadzącego wspomnianego bloga „Papierlos Lesen”. Otóż powołując się na niego w niemieckim sklepie PocketBooka (poprzez podanie jego kodu rabatowego „papierlos”), można otrzymać dodatkowo 10% rabatu. A to już czyni weekendową ofertę producenta bardzo atrakcyjną. I tak - sam czytnik PocketBook InkPad 3 można teraz kupić za 154,25 EUR (ok. 700 PLN), a zestaw z okładką - za 155,25 EUR (ok. 705 PLN). W polskich sklepach wspomniany model PocketBooka można obecnie kupić najtaniej za 880 PLN (z dostawą). Jak już wcześniej pisałem, PocketBooki można kupić często najtaniej w polskim oddziale Amazonu. I tam właśnie jest obecnie najbardziej atrakcyjna oferta na naszym rynku (wpis: „Czytniki PocketBook trochę TANIEJ w Amazonie niż u konkurencji”). Ale muszę przyznać, że różnica 180 PLN w cenie na korzyść niemieckiej oferty robi wrażenie. Zachęcam też do lektury recenzji tego modelu.

 

Oferta niemieckiego blogera (źródło: papierlos-lesen.de)

 

Niestety, niemiecki sklep firmowy PocketBooka (o ile mi wiadomo) nie wyśle czytnika do Polski. Nie zaakceptuje także płatności kartą płatniczą rozliczaną w Polsce. Jedyna szansa na zakup we wspomnianej cenie, to skorzystanie z pomocy kogoś mieszkającego w RFN. Choć widzę, że jest też PayPal jako forma płatności, może zadziała dla zakupów do Polski?

 

[Aktualizacja: Myliłem się, czytnik można zamówić do Polski. Jedna z czytelniczek potwierdza dokonanie zakupu z polskim adresem i płatnością polską kartą]

 

Podsumowanie

Niemieckojęzyczny rynek czytelniczy jest największy w Europie. Stał się więc areną walki konkurencyjnej, prowadzonej głównie między amerykańskim Amazonem i sojuszem niemieckich księgarzy – Tolino. To zapewne dzięki tym zmaganiom niemiecki oddział Amazonu najtaniej w Europie oferuje Kindle Oasis 3 oraz organizuje częstsze (niż w innych europejskich oddziałach) promocje. Trudno się dziwić, że tam także PocketBook intensywnie walczy o swój udział. Nie ma się co spodziewać, że takie same obniżki cen będą dostępne i u nas. Jeśli więc mamy kogoś znajomego w Niemczech, warto rozważyć okazyjny zakup PocketBooka w bardzo dobrej cenie.