905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Kindle Paperwhite 4 TANIEJ o ponad 25 euro – wakacyjna promocja w Amazonie

Ograniczenia wynikające z pandemii wirusa z Wuhanu zmieniły świat wokół nas a także rynek e-booków. Z jednej strony płyną informacje o większym zainteresowaniu zarówno zakupem jak i dostępem abonamentowym do książek elektronicznych. Z drugiej strony pojawiły się w Europie braki niektórych czytników. W szczególności dotknęło to europejskie oddziały Amazonu, gdzie Kindelki były przez chwilę jak papier toaletowy w przeddzień ogłoszenia społecznej izolacji.

 

Wakacyjna promocja czytników Kindle Paperwhite 4 we francuskim Amazonie (źródło: amazon.fr)

 

Sytuacja pod względem zaopatrzenia wróciła już chyba do normy, ponieważ Amazon zdecydował się na obniżkę ceny dwóch modeli Kindle 10 i Kindle Paperwhite 4. Niestety, na razie akcja nie objęła niemieckiego oddziału, który wysyła do Polski bez dodatkowych opłat. Trudno powiedzieć, czy podobna obniżka pojawi się również w amazon.de. Oferta z Francji jednak wciąż wygląda atrakcyjnie w przypadku Kindle Paperwhite 4. Możemy obecnie kupić ten model we francuskim Amazonie taniej o 27,58 EUR w stosunku do ceny katalogowej (w porównaniu do zamawiania z amazon.de). Jeśli ktoś potrzebuje nowego czytnika na wakacje, warto rozważyć tę opcję. Bieżąca cena (z dostawą do Polski) wynosi 117,12 EUR (ok. 530 PLN). Do Polski wysyłane są wersje bez reklam.

 

Do ceny czytnika pochodzącego z francuskiego Amazonu należy doliczyć jeszcze koszty wysyłki do Polski (źródło: amazon.fr)

 

Kindle Paperwhite 4 to dobry, stabilnie i sprawnie działający sprzęt, z bardzo dobrym stosunkiem możliwości i jakości do ceny właśnie w okresie promocji takiej jak obecna. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do recenzji tego modelu - „Kindle Paperwhite 4 (2018) – RECENZJA wodoodpornego modelu z rodziny KINDLE”.

 

Wakacyjna promocyjna oferta czytników Kindle

Kindle Paperwhite 4

(8 GB, czarny, wi-fi, bez reklam, bezpłatna wysyłka do Polski)

 

117,12 EUR (ok. 530 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(32 GB, czarny, wi-fi, bez reklam, bezpośrednia wysyłka do Polski)

 

147,87 EUR (ok. 665 PLN)

 

Należy mieć na uwadze, że podejmowane w Europie działania przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa z Wuhanu, mają też poważny wpływ na terminowość dostaw ze sklepów internetowych. Dużo zależy od tego, w jakim magazynie będzie zamówiony towar. Według opisu przy czytnikach, dziś zamówione, powinny za tydzień być dostarczone na polski adres. Nie podano, jak długo potrwa promocja. Przy czytnikach pojawiła się tylko notka, że to akcja ograniczona czasowo.

 

Zamówiony we Francji czytnik może dotrzeć do Polski za około tydzień (źródło: amazon.fr)

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy we francuskim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

- sklep wysyła czytniki Kindle na polski adres pobierając 4,38 EUR za wysyłkę;

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.fr) są takie same;

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.fr najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania;

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie. Ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach).

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon