905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Dwa NOWE KOLORY obudowy Kindle Paperwhite 4 (także w niemieckim Amazonie)

Mam dziś dla Was dwie wiadomości (no, przynajmniej dwie) jedną dobrą i jedną złą. Na początek dobra. Baaardzo długo zajęło Amazonowi wprowadzenie zielonej i różowej/fioletowej/lila/śliwkowej. Nie mam pojęcia jak nazwać ten drugi kolor. W anglojęzycznej wersji sklepu określony jest jako śliwkowy – całkiem ładnie.

 

Zielony Kindle Paperwhite 4 (źródło: amazon.com)

 

W każdym razie pisałem o nowych wersjach kolorystycznych w lipcu zeszłego roku. Zostały one po raz pierwszy zaproponowane klientom w Chinach („Trzy NOWE KOLORY obudowy Kindle Paperwhite 4 (na razie w Chinach)”. Kindle Paperwhite 4 z niebieską obudową wszedł do oferty w Stanach i Europie dość szybko. Jednak dopiero teraz dodano dwie pozostałe opcje. Teraz Kindle Paperwhite 4 z zieloną lub śliwkową obudową można kupić także w Europie. To w sumie dobra wiadomość. Zawsze to jakiś wybór oprócz czarnego, praktycznego czarnego lub niebrudzącego się czarnego. Choć warto zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś korzysta z okładki, wtedy może nawet tego nowego koloru obudowy nie zauważyć.

 

 

Śliwkowy Kindle Paperwhite 4 (źródło: amazon.com)

 

 

Zła wiadomość jest taka, że niestety nie można tych nowych wersji kolorystycznych zamawiać bezpośrednio do Polski. Nie jest to chyba kwestia braków magazynowych. Przed pandemią koronawirusa z Wuhanu także niebieska wersja Kindle Paperwhite 4 nie była do nas wysyłana. Podobnie, zielony i śliwkowy model jest sprzedawany tylko z reklamami (niem. „Mit Spezialangeboten”). A takich czytników nie możemy zamówić z dostawą bezpośrednio na polski adres. Gdyby ktoś chciał jednak mieć taki trochę inny z wyglądu czytnik, zawsze można skorzystać ze sprawdzonego pośrednika pocztowego – Mailboxde. W takim przypadku do ceny urządzenia trzeba doliczyć ok. 12 EUR (w zależności od wybranej opcji) opłaty za przekierowanie zamówienia do Polski. Całą procedurę szczegółowo opisałem w tekście „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”.

 

Nowe wersje kolorystyczne Kindle Paperwhite 4

Kindle Paperwhite 4

 

(zielony, z reklamami, 8 GB, wi-fi)

 

119,99 EUR (ok. 535 PLN)

Kindle Paperwhite 4

 

(śliwkowy, z reklamami, 8 GB, wi-fi)

 

119,99 EUR (ok. 535 PLN)

Kindle Paperwhite 4

 

(zielony, z reklamami, 32 GB, wi-fi)

 

149,99 EUR (ok. 670 PLN)

Kindle Paperwhite 4

 

(śliwkowy, z reklamami, 32 GB, wi-fi)

 

119,99 EUR (ok. 670 PLN)

 

Podsumowanie

Wciąż brakuje w niemieckim Amazonie czytników Kindle Paperwhite 4, które mogą być wysyłane bezpośrednio do Polski. Jeśli ktoś myśli o czytniku na wakacje, to być może nie warto czekać, tylko zdecydować się na zamówienie przez pośrednika pocztowego. Nie jest to wcale takie trudne.

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon