905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

#zostańwdomu i #czytajksiążki

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pozostanie w domu. Nie wszyscy też, pozostając w domu, mają morze czasu na czytanie. Ja na przykład, na pracę zdalną poświęciłem w ostatnich kilku dniach znacznie więcej wysiłku niż zazwyczaj na „normalną robotę”. Ale jak złapię rytm nowego sposobu pracy, to pewnie i trochę czasu na czytanie znowu się znajdzie. Jako, że na razie szans na szybki powrót do „normalności” nie widać, a pozostawanie w domach wydaje się być najlepszym sposobem walki z koronawirusem z Wuhanu, warto jednak mieć pod ręką trochę lektur.

 

Dostęp do wypożyczalni Empik Go teraz można otrzymać bezpłatnie na 60 dni (źródło: empik.com)

 

Na obecną sytuację reaguje na bieżąco wielu wydawców jak i księgarzy. Na przykład francuskie wydawnictwa edukacyjne uwolniły (do końca roku szkolnego) dostęp do swoich cyfrowych zasobów. Także i u nas pojawiają się ciekawe inicjatywy w zakresie cyfrowych publikacji. Postaram się informować o co ciekawszych ofertach.

 

Empik Premium bezpłatnie na 60 dni

Dziś na pierwszy plan wysunęła się wiadomość o uwolnieniu przez 60 dni dostępu do audiobooków i e-booków oferowanych w wypożyczalni Empik Go. Można go uzyskać, dołączając do programu Empik Premium (https://www.empik.com/czas-w-domu). Należy się (przez formularz) zgłosić i poczekać na kod aktywacyjny. Promocja trwa do 14 IV 2020 r. (lub do odwołania). Warto więc się pospieszyć, bo sklep być może wyznaczył sobie jakiś limit darmowych kodów. Więcej o akcji w regulaminie.

 

Empik Premium za darmo przez 60 dni (źródło: empik.com)

 

O samej wypożyczalni już pisałem, przy okazji uruchomienia jej na czytnikach inkBook. Więcej na ten temat we wpisie „Aplikacja Empik Go na czytniki inkBook, realna ALTERNATYWA dla WYPOŻYCZALNI Legimi”.

 

Codziennie inny e-book za 1 PLN

Wydawnictwo SQN zachęca do spędzenia czasu w domu ze swoimi publikacjami. Akcja #odkrywka polega na udostępnieniu codziennie innego e-booka w cenie 1 PLN. Dziś (do godz. 10:00 w dniu 18 III) jest to „Wielki następca”. Warto zaglądać na stronę akcji i sprawdzać, co się pojawia.

#odkrywka w SQN (źródło: wsqn.pl)

 

Świat Książki – e-booki po 9,90 PLN i 15,90 PLN

Bardzo atrakcyjną cenę na wybrane książki elektroniczne proponuje także Świat Książki. W cenie 9,90 PLN można spotkać na przykład e-booki z młodzieżowego cyklu Ulysses Moore czy serii Artefakty. Wszystkie pozycje objęte obecnie akcją można znaleźć w firmowej księgarni.

 

Artefakty w Świecie Książki po 9,90 PLN (źródło: swiatksiazki.pl)

 

50% w LitRes

Kod obniżający cenę e-booków i audiobooków o 50% może nam przyznać księgarnia LitRes. W tym celu należy podać swój adres poczty elektronicznej w formularzu akcji #zostanwdomu na stronie sklepu i poczekać na odpowiedź.

 

#zostanwdomu w księgarni LitRes (źródło: litres.pl)

 

50% na e-booki Wydawnictwa Helion

Podobną zniżkę, pod hasłem #ZaszczepSięCzytaniem, proponuje księgarnia Ebookpoint na e-booki Grupy Helion. promocja jest ważna do 23 III 2020 r.

 

#ZaszczepSięCzytaniem z księgarnią Ebookpoint (źródło: ebookpoint.pl)