905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Wyprzedaż francuskich czytników marki BOOKEEN. Czas na NOWY model?

Bookeen to francuski producent czytników książek. Recenzowałem już dwa urządzenia wprowadzone na rynek przez Bookeena – Cybook Muse Frontlight oraz Nolim (Bookeen Saga).

 

Bookeen obniżył we Francji cenę swoich czytników o 15 EUR (źródło: bookeen.com)

 

Poprzedni rok nie należał do udanych dla firmy. Pod koniec zeszłego roku pojawiły się kłopoty z dostępnością urządzeń tej marki. Nie było ich w firmowym sklepie, a oferta u dystrybutorów także była ograniczona. Tak jest do dziś. Czytniki Bookeen Saga, są od zeszłego roku oznaczone, w sklepie polskiego dystrybutora, jako „nowość” ale „chwilowo niedostępna”.

 

U polskiego dystrybutora, czytniki Saga są od dawna "chwilowo niedostępne" (źródło: czytio.pl)

 

W roku bieżącym Bookeen zapowiadał testy nowego oprogramowania dla czytników, a jesienią – premierę nowego czytnika. Nowości na razie nie widać, ale pomału wyprzedawane są, z coraz większym rabatem, starsze modele. Obecnie na stronie producenta oferowane są tylko dwa czytniki – Cybook Muse HD oraz Bookeen Saga. Pierwszy z nich debiutował na rynku w 2016 roku, a drugi w 2018. Obydwa zostały teraz przecenione jeszcze bardziej niż w ostatnich miesiącach. Pierwszy z nich oferowany jest ze zniżką 22% (124,90 EUR z okładką w komplecie), a drugi – 11 % (za 124,90 EUR). Nie jest to jakaś gigantyczna obniżka i na pewno nie opłaci się ich z tego powodu kupować do Polski. Ale taki ruch wzbudza cień nadziei, że Francuzi jednak pokażą coś nowego jeszcze w tym roku. I nie znikną z rynku...

 

Księgarnia Elisa, fiński partner Bookeena, teraz ma w ofercie więcej czytników PocketBook. Czytnik Bookeen Saga zniknął z półki... (źródło: kirja.elisa.fi)