905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

FIRMWARE 5.11.2 dodaje nowe FILTRY w biblioteczce czytników Kindle

Majowa aktualizacja oprogramowania wewnętrznego czytników Kindle wprowadza niewielkie zmiany. Poza wymienianymi zawsze usprawnieniami w działaniu czytników, tym razem zaproponowano użytkownikom więcej opcji filtrowania biblioteczki. Podobnie jak poprzednio, aktualizacją zostały objęte nowsze modele.

 

Na czytniki Kindle trafia aktualizacja oprogramowania w wersji 5.11.2

 

Dodane zostały opcje szybkiego wyszukiwania pozycji oferowanych w ramach programów abonamentowych z firmowej księgarni. Będzie teraz można szybko wyszukiwać książki wybrane w „Kindle Unlimited”, „Prime Reading” oraz pobrane do pamięci urządzenia bezpłatne fragmenty e-booków. Nie są to więc szczególnie przydatne dla nas opcje, dopóki Amazon nie zdecyduje się wejść z e-bookami na polski rynek.

 

Filtrowanie biblioteczki w czytnikach Kindle

 

Po instalacji oprogramowania, nie zauważyłem szczególnych zmian w funkcjonowaniu czytnika. Firmware 5.11.2 testowałem dziś na Kindle Paperwhite 4. Warto nową wersję zainstalować od razu (z pliku), jeśli posiadany czytnik sprawia jakieś kłopoty. W przeciwnym razie można poczekać aż zostanie pobrana przez wi-fi.

 

Już poprzednia aktualizacja skupiona była na zwiększeniu opcji filtrowania

 

Jak zaktualizować firmware w Kindle?

 

Oprogramowanie wewnętrzne czytnika powinno się zaktualizować automagicznie, jeśli urządzenie jest podłączone do internetu (OTA). Czasami trwa to dość długo, zanim pojawi się na urządzeniach używanych w Polsce. Można więc wybrać opcję samodzielnej aktualizacji przy użyciu pliku pobranego z Amazonu (ok. 230-270 MB). Odpowiednie aktualizacje dostępne są w poniżej podanych lokalizacjach. Trzeba je pobrać z odsyłacza opisanego jako “Software-Update 5.11.2”:

 

Kindle 7 (Touch 2014) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle 8 (8. Generation) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle 10 (10. Generation) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle Paperwhite 2 (6. Generation) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle Paperwhite 3 (7. Generation) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle Paperwhite 4 (10. Generation) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle Voyage – plik można pobrać z tej strony;

Kindle Oasis 1 (8. Generation) – plik można pobrać z tej strony;

Kindle Oasis 2 (9. Generation) – plik można pobrać z tej strony.

 

Czytnik z naładowaną do pełna baterią należy podłączyć do komputera przez kabel USB. Kindle powinien być widoczny jako zewnętrzny dysk. Pobrany wcześniej plik aktualizacyjny umieszczamy w katalogu głównym czytnika i wysuwamy go bezpiecznie, następnie odłączamy kabel.

 

Pozostaje otwarcie z głównego ekranu menu w prawym górnym rogu ekranu i wybranie opcji Settings. Tam należy ponownie wejść do menu i wskazać „Update Your Kindle”. Po kilku minutach czytnik powinien się zrestartować z nową wersją oprogramowania wewnętrznego.