904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Kobo Clara HD TANIEJ o 20 EUR

Dziś można kupić czytnik Kobo Clara HD taniej o 20 EUR. W obniżonej cenie oferuje go francuski partner Rakuten Kobo, czyli sieć handlowa FNAC. 

 

 

Kobo CLara HD taniej o 20 EUR (źródło: fnac.com)

 

Kobo Clara HD to czytnik z bardzo dobrym ekranem o przekątnej 15,2 cm (sześciu cali), rozdzielczością 300 ppi oraz regulowaną temperaturą barwową oświetlenia ( ComfortLight PRO). Urządzenie pracuje szybko i sprawnie. Nie jest to jednak typowy przedstawiciel czytników Kobo, ponieważ obudowa sprawia wrażenie "budżetowej" (czytaj: ktoś w księgowości przyoszczędził na kosztach). Poza tym, trudno się do niego przyczepić. Pamięć wewnętrzna to 8 GB, masa 166 gramów.

 

Czytnik jest na rynku od połowy zeszłego roku, więc to dość nowy produkt. Po wycofaniu się Kobo z Niemiec, możliwości zakupów urządzeń tej marki z dostawą do Polski trochę się zmniejszyły. Na przykład cena Clary HD w brytyjskim Amazonie (z przesyłką) to 128,80 GBP (ok. 645 PLN) zaś w hiszpańskim 133,35 EUR (ok. 575 PLN). A teraz we FNACu (wraz z przesyłką) zapłacimy ok. 540 PLN.