884 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Mała AKTUALIZACJA oprogramowania CZYTNIKÓW Kobo (firmware 4.13.12638)

Kobo kontynuuje politykę regularnej aktualizacji (prawie) wszystkich (nawet starszych) czytników. I chwała mu za to. Aktualizacja nosi numer 4.13.12638 i ukazała się z datą 2 IV 2019 r.

 

Aktualizacja dla czytników Rakuten Kobo, tym razem pojawiła mi się na czytniku od razu po jej wypuszczeniu

 

Tym razem okazją do wypuszczenia nowej wersji jest dodanie opcji wyświetlania czytnikowego menu w języku chińskim (tradycyjnym). Dodano też chiński słownik. A więc ukłon w stronę Tajwanu. Producent czytników Kobo od lat nie jest zainteresowany naszym rynkiem, więc wsparcia dla języka polskiego nie ma się co spodziewać w najbliższym czasie. W opisie aktualizacji znalazła się też wzmianka o poprawkach w zakresie połączeń wi-fi. Została usunięta opcja udostępniania cytatów poprzez konto na Facebooku. Obecnie w menu czytnika nie ma w ogóle opcji zalogowania się na konto w FB.

 

Lista języków obsługiwanych przez czytniki Kobo w poprzedniej wersji (po lewej) i w nowej wersji oprogramowania wewnętrznego (po prawej)

 

Bieżąca aktualizacja trochę mnie zaskoczyła, ponieważ została wykryta przez czytnik wczoraj, zaraz po włączeniu wi-fi. Do tej pory aktualizowałem czytniki Kobo prawie wyłącznie z wgranych samodzielnie plików. A teraz na ekranie wyświetliła się informacja, że synchronizacja z kontem będzie możliwa po aktualizacji oprogramowania. Całość procesu przebiegła bardzo sprawnie. Można też skorzystać z samodzielnej aktualizacji przy pomocy pliku. Firmware można pobrać np. z forum Mobileread.