905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Najtaniej Kindle Paperwhite 3 właśnie teraz jest w ofercie Amazonu [promocja zakończona]

 

W Amazonie kończy się we wtorek o 9:00 obniżka ceny czytników Kindle Paperwhite 3. To jedna z największych do tej pory promocji cenowych tego modelu. Najpopularniejszy model Kindle został przeceniony aż o 40 EUR! Akcja odbywa się pod szyldem "Tydzień Cyber Monday".

 

Tydzień Cyber Monday w Amazonie jeszcze do wtorku (źródło: amazon.de)

 

W ofercie znajdziemy cztery wersje tego modelu. Różnią się kolorem obudowy (biały lub czarny) oraz łącznością bezprzewodową (z wi-fi lub z wi-fi oraz 3G). Do Polski można zamówić te czytniki z bezpłatną dostawą. Amazon dostarcza na polski adres wersje bez reklam (niem. „Ohne Spezialangebote”). Czytniki z reklamami są tańsze, ale wysyłka może być realizowana tylko na terenie RFN. W związku z tym, jeśli chcemy jeszcze trochę zaoszczędzić, można skorzystać z pośrednika pocztowego Mailboxde. Należy się liczyć z dodatkową opłatą za przesyłkę do Polski. Ja korzystałem z możliwości wysyłki Czeską Pocztą. Przy korzystaniu z niemieckiej poczty, niektóre osoby zgłaszały kłopot z przesyłką zagraniczną urządzenia z baterią li-on. Całą procedurę opisałem dwa lata temu w artykule „Jak kupić czytnik Amazon Kindle w niemieckim oddziale Amazon?”. Same reklamy można w łatwy sposób usunąć przy pomocy wsparcia Amazonu (wpis „Jak wyłączyć reklamy w czytniku Kindle?”.

 

Oferta promocyjna czytników Kindle Paperwhite 3

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, bez reklam, czarny)

cena 103,36 EUR (ok. 460 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi + 3G, bez reklam, czarny)

cena 165,37 EUR (ok. 740 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, bez reklam, biały)

cena 103,36 EUR (ok. 460 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi + 3G, bez reklam, biały)

cena 165,37 EUR (ok. 740 PLN)

 

 

 

Za doładowanie naszego konta na 100 EUR, Amazon może dodać 5 EUR (źródło: amazon.de)

 

Uwaga! Cenę czytnika można obniżyć jeszcze o 5 EUR. Sposób ten opisałem w artykule "Jak kupić Kindle 5 EUR taniej (bez przeceny)". Co prawda w tytule wpisu jest "bez przeceny", ale rabat 5 EUR można teraz wykorzystać. Nie u każdego użytkownika jednak wyświetla się opisywany przeze mnie banner, który uruchamia promocję.

 

Taniej również z Wielkiej Brytanii

Również brytyjski Amazon oferuje teraz czytniki Kindle, które wysyłane są do Polski. Tutaj jednak nie ma bezpłatnej przesyłki. Koszt paczki do Polski to 4,18 GBP. W sumie zakup czytnika Kindle Paperwhite 3 w wersji wi-fi bez reklam (ang. „Without Special Offers”, takie wysyłane są do nas) to koszt około 505 PLN (biały i czarny). To drożej niż z amazon.de. Warto jednak mieć tę ofertę na uwadze, jeśli mieszkamy na Wyspach, lub w niemieckim Amazonie zabraknie „promocyjnych” egzemplarzy.

 

Podsumowanie zamówienia Kindle Paperwhite 3 do Polski (źródło: amazon.co.uk)

 

Warto pamiętać o okładce (teraz 5 EUR taniej)

Wcześniej czy później, pomyślimy zapewne o okładce, by chronić obudowę przed zarysowaniami, a przede wszystkim – ekran przed uszkodzeniem. Można kupić dowolną, która w nazwie ma Kindle Paperwhite, ponieważ wszystkie generacje tego czytnika mają identyczne rozmiary. Firmowe okładki z Amazonu nie są tanie, ale cenione za wysoką jakość wykonania i trwałość. Warto o nich pomyśleć tym bardziej, że wersje skórzane są oferowane o obecnie o 5 EUR taniej.

 

Promocyjna oferta firmowych okładek na czytniki Kindle Paperwhite (wszystkie generacje)

Okładka skórzana (czarna)

Okładka skórzana (różowa)

Okładka skórzana (jasnobrązowa)

Okładka skórzana (ciemnożółta)

Okładka skórzana (czerwona)

Okładka skórzana (granatowa)

Okładka skórzana (fioletowa)

 

Podsumowanie

Do tej pory raz była tak duża obniżka Kindle Paperwhite 3. Można się spodziewać, że przez najbliższe miesiące nie będzie równie korzystnej oferty na nowe czytniki. Jeśli ktoś czekał, to się doczekał :)

 

 

 

Korzystając z moich odsyłaczy przy zakupach czytników, motywujecie mnie do dalszej pracy :)