905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Kobo wkracza do Turcji

Czytniki Kobo można już oficjalnie kupić w Turcji. Okazuje się, że firma wkracza na dość egzotyczne (z naszego punktu widzenia) rynki, ale wciąż nie wykazuje zainteresowania naszym krajem. Partnerem Kobo w Turcji została największa tamtejsza księgarnia D&R.

 

Reklama Kobo w tureckiej księgarni (źródło: www.dr.com.tr)

 

Turecki partner Kobo oferuje w swoim sklepie trzy modele czytników: Kobo Touch 2.0, Kobo Aura H2O i (recenzowany przeze mnie ostatnio) Kobo Glo HD. Ich ceny, co jest trochę zaskakujące, są wyższe niż na przykład na rynku niemieckim. Mam wrażenie, że to słaby pomysł, bo siła nabywcza tureckich klientów jest trochę mniejsza od Niemców. Ale pewnie księgarze z D&R i Kobo wiedzą, co robią.

 

Oferta czytników Kobo w tureckiej księgarni zaskakuje cenami. Kobo Glo HD kosztuje 429 TRY czyli około 135 EUR. W Niemczech ten model sprzedawany jest za 129 EUR (źródło: www.dr.com.tr)

 

Oczywiście nie zapomniano o integracji czytników z księgarnią, która oferuje około 15 tys. e-booków po turecku. Kobo ma teraz tureckojęzyczną stronę swojego sklepu.

 

Turecka wersja sklepu Kobo (źródło: kobo.com)