866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Voyage, Paperwhite 3 i Kindle 7 taniej w Amazonie z okazji Nocy Książki [nieaktualne]

Kindle Voyage przeceniony dziś w Amazonie z okazji Nocy Książki (World Book Night) - to rzadko spotykana okazja. Ponadto w niższej cenie można też nabyć Kindle Paperwhite 3 i Kindle 7.

 

Czytniki Kindle z okazji Nocy Książki (źródło: amazon.co.uk)

 

Brytyjski Amazon wysyła czytniki do Polski. Do kraju można zamówić wszystkie modele, które są bez reklam (ang. "Without Special Offers"). Ceny niestety nie są zbyt konkurencyjne w porównaniu z niemieckim Amazonem. Ale jeśli ktoś ma znajomych na Wyspach...

 

Kindle 7 bez reklam (dostawa do Polski)

Kindle 7 to najtańszy, podstawowy i prosty w obsłudze model czytników Amazonu. Posiada bardzo dobry jakościowo ekran jak na czytniki w swoim przedziale cenowym. Nie ma wbudowanego oświetlenia, są dwie wersje kolorystyczne obudowy: czarna i biała. Moją recenzję tego modelu można przeczytać we wpisie: Najtańszy Kindle 7 (Kindle Touch 2014) z niemieckiego oddziału Amazon - recenzja czytnika z ekranem 6". Dziś kosztuje 57,39 GBP (cena z już naliczoną polską stawką VAT). Do tego należy dodać koszty wysyłki do Polski. Wynoszą one 4,15 GBP. Całość powinna się zamknąć w kwocie 350 PLN. Zależy to od kursu funta i przelicznika w naszym banku. Amazon podaje od razu również kwotę w euro - 82,09. To trochę taniej niż w niemieckim Amazonie.

 

Kindle 7 bez reklam biały

cena 61,54 GBP (ok. 350 PLN)

Kindle 7 bez reklam czarny

cena 61,54 GBP (ok. 350 PLN)

 

Zamówiony dziś Kindle 7 powinien dotrzeć do Polski 29 lub 30 kwietnia (źródło: amazon.co.uk)

 

Kindle Paperwhite 3 bez reklam (dostawa do Polski)

Kindle Paperwhite 3 to obecnie średniej klasy (po niedawnym wprowadzeniu Kindle Oasis) model czytników Amazonu. Posiada bardzo dobry jakościowo ekran E-Ink (300 ppi) najnowszej generacji. Ma wbudowane oświetlenie, jest wersja wi-fi i z bezpłatnym 3G (dodatkowo). Moją recenzję tego modelu można przeczytać we wpisie: Amazon Kindle Paperwhite 3 (2015) - recenzja "All-New Kindle Paperwhite" 300ppi z niemieckiego Amazonu. Dziś kosztuje 98,39 GBP (cena z już naliczoną polską stawką VAT). Do tego należy dodać koszty wysyłki do Polski. Wynoszą one 4,15 GBP. Całość powinna się zamknąć w kwocie 580 PLN (wersja wi-fi). Zależy to od kursu funta i przelicznika w naszym banku. Amazon podaje od razu również kwotę w euro - 136,78. To około 8 EUR taniej niż w niemieckim Amazonie

 

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, bez reklam)

cena 136,78 GBP (ok. 580 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi + 3G, bez reklam)

cena 151,74 GBP (ok. 860 PLN)

 

Zamówiony dziś Kindle Paperwhite 3 powinien dotrzeć do Polski 29 lub 30 kwietnia (źródło: amazon.co.uk)

 

 

Kindle Voyage (dostawa do Polski)

Kindle Voyage do niedawna pozostawał najdroższym czytnikiem książek z ekranem o przekątnej sześciu cali (do czasu wprowadzenia Kindle Oasis). Posiada bardzo dobry jakościowo ekran E-Ink (300 ppi) najnowszej generacji. Ma wbudowane oświetlenie, jest wersja wi-fi i z bezpłatnym 3G (dodatkowo). A najważniejsze - wyposażono go w przyciski (ciśnieniowe) zmiany stron. Dziś kosztuje 139,40 GBP (cena z już naliczoną polską stawką VAT). Do tego należy dodać koszty wysyłki do Polski. Wynoszą one 4,15 GBP. Zakup powinien się zamknąć w kwocie 810 PLN (wersja wi-fi). Zależy to od kursu funta i przelicznika w naszym banku. Amazon podaje od razu również kwotę w euro - 191,48. To około 5 EUR taniej niż w niemieckim Amazonie.

 

Kindle Voyage (wi-fi)

cena 143,54 GBP (ok. 810 PLN)

Kindle Voyage (wi-fi + 3G)

cena 192,74 GBP (ok. 1090 PLN)

 

Zamówiony dziś Kindle Voyage powinien dotrzeć do Polski 29 lub 30 kwietnia (źródło: amazon.co.uk)

 

Czytniki  Kindle po znajomości jeszcze taniej

Na adresy w Wielkiej Brytanii wysyłane są czytniki z reklamami. Są one tańsze a różnica polega na wyświetlaniu nieinwazyjnych reklam produktów sprzedawanych przez Amazon. Firma wyłącza je polskim użytkownikom bez większych problemów. Opisałem procedurę na przykładzie niemieckiego oddziału sklepu we wpisie: Jak wyłączyć reklamy w czytniku Kindle?. Jeśli więc mamy kogoś znajomego na Wyspach, można go poprosić o zakup. Unikniemy przy okazji kosztów przesyłki z Amazonu.

 

 

Kindle 7 z reklamami biały

cena 47,99 GBP (ok. 275 PLN)

Kindle 7 z reklamami czarny

cena 47,99 GBP (ok. 275 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, z reklamami)

cena 87,99 GBP (ok. 495 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi + 3G, z reklamami)

cena 135,99 GBP (ok. 765 PLN)