866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Sporo „indyjskich” e-booków w Woblinku w dobrej cenie

Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju - Katherine Boo Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy - Mahatma Gandhi Ślicznotka. Nocne życie Indii - Sonia Faleiro Lalki w ogniu. Opowieści z Indii - Paulina Wilk Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii - Leszek K. Talko Oddech Boga - Jeffrey Small, Agnieszka Kalus Samsara. Na drogach, których nie ma - Tomek Michniewicz Kąpiel ze słoniem. Matka i córka w podróży dookoła świata - Claire Fontaine

Dziś księgarnia Woblink oferuje mnóstwo e-booków w obniżonych cenach. Jest w tej ofercie także obecna tematyka indyjska. Szczególnie chciałbym polecić „Zawsze piękne” Katherine Boo. Książka rzadko jest przeceniana, a zdecydowanie warta uwagi (moja recenzja książki dostępna jest tutaj). Powieść trafiła nawet na deski sceny teatralnej jako "Behind the Beautiful Forevers" w londyńskim The Royal National Theatre. Pomimo znajomości tematu, z przyjemnością oglądnąłem tę sztukę. Niestety, przy zakupie tego e-booka należy uważać, ponieważ dostępny jest jedynie format EPUB DRM. Oznacza to, że nie można pobrać tej książki na czytniki, które nie obsługują tego formatu. Wykluczone będą przede wszystkim urządzenia marki Kindle. Przed zakupem warto sprawdzić, czy posiadany czytnik obsługuje Adobe DRM. Druga możliwość to zaopatrzyć się we wtyczkę do programu Calibre, która wspomniane zabezpieczenie usuwa  („DeDRM plugin for calibre” ze strony „Apprentice Alf’s Blog”). Cała procedura nie jest skomplikowana, a szczegóły przeprowadzenia opisał Robert Drózd we wpisie na blogu swiatczytnikow.pl. Po usunięciu zabezpieczenia, książka może być przekonwertowana na przykład na format MOBI czytników Kindle.

Poza tym w dniu dzisiejszym warto zastanowić się nad poniższymi tytułami (kolejność na poniższej liście nie jest przypadkowa i nie wynika z ceny):

- Mahatma Gandhi „Gandhi. Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy” w cenie 14,95 PLN (jestem w trakcie lektury i sądzę, że to obowiązkowa pozycja dla zainteresowanych Indiami);

- Sonia Falejro „Ślicznotka. Nocne życie Indii” w cenie 13,45 PLN (moja recenzja jest tutaj);

- Paulina Wilk „Lalki w ogniu” w cenie 13,45 PLN (ciekawe wprowadzenie w tematykę indyjską);

- Leszek Talko „Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii” w cenie 12,45 PLN - coś dla miłośników prozy Sienkiewicza;

- Jeffrey Small „Oddech Boga” w cenie 13,95 PLN (moja recenzja jest tutaj);

- Joanna Irzabek „Indie Spółka z o.o.” w cenie 14,95 PLN (moja recenzja jest tutaj);

- Tomek Michniewicz „Samsara. Na drogach. których nie ma” w cenie 12,00 PLN (nie czytałem);

- Claire Fontaine, Mia Fontaine „Kąpiel ze słoniem” w cenie 14,95 PLN (nie czytałem).