866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Polish books w Amazonie?

Ciekawe, czy polskie książki w Amazonie to jakaś zmiana? Dokładnie to jedna... Nie widziałem do tej pory osobnego działu polskojęzycznych książek elektronicznych w amerykańskim sklepie. Wielokrotnie czytałem opisy zmagań Aleksandra Sowy o umieszczenie lub ponowne umieszczenie jego książek w Amazonie. Sprawa wyglądała na taką, co to nie ma rychłych szans na szczęśliwy koniec. Chyba, że w postaci polskiego oddziału Amazonu.

 

A tu dzisiaj patrzę i widzę, że w katalogu Kindle Store jest osobno wyszczególniony polskojęzyczny dział. Jest w nim nawet jeden e-book. I nie jest to książka wspomnianego wcześniej autora. Tytuł może mało zachęcający - "Pocztuś i klusownicy" - ale dla tych, co chcieliby się dowiedzieć co to takiego "klusownicy", może być intrygujący. Książki nie czytałem, ale obstawiam, że mają oni coś wspólnego z kluskami przesyłanymi pocztą.

 

Polski dział w Amazon Kindle Store

Jedna i jedyna polskojęzyczna pozycja w Kindle Store wiosny nie czyni (źródło: amazon.com)

 

Ciekawe, czy to coś nowego, czy też kolejne wahnięcie w polityce koncernu?

 

[Aktualizacja]

Robert Drózd pisał o tej pozycji już rok temu na łamach Świata Czytników (dzięki za wiadomość). Trochę zaspałem...