905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Aktualizacja firmware dla czytnika Icarus Illumina XL, czytnik dostępny w Amazonie

 

W grudniu ubiegłego roku pojawił się w sprzedaży czytnik Icarus Illumina XL (E853BK). Jest to urządzenie wyróżniające się na rynku, ponieważ wyposażono go w ekran o przekątnej 8” a pracuje pod otwartym systemem Android. O wprowadzeniu go na rynek pisałem przy okazji uruchomienia kampanii współfinansowania pierwszego zamówienia, prowadzonej na platformie Indiegogo. Akcja zakończyła się (umiarkowanym) sukcesem. Zgodnie z harmonogramem pierwsze czytniki trafiły do nabywców tuż po 20 XII ubiegłego roku.

 

Reklama Icarus Illumina XL

Czytniki Icarus dostępne są od niedawna w Indiach (źródło: http://www.icarusreader.com)

 

Nie minął miesiąc, a firma już zareagowała na uwagi zgłaszane przez użytkowników. Dziś została opublikowana nowa wersja oprogramowania systemowego (firmware) dla Icarus Illumina XL. Według oficjalnej informacji, zostały poprawione błędy zgłoszone przez użytkowników.

 

Pierwotna wersja firmware czytnika Icarus Illumina XL

Pierwsza wersja firmware nosi datę 7 XII 2015 r.

 

Dodano obsługę plików MP3 (której zabrakło w pierwszej wersji oprogramowania) oraz usprawniono reakcję na dotyk. Aktualizację (OTA) można przeprowadzić z poziomu urządzenia. Należy pamiętać o wcześniejszym naładowaniu baterii. Uruchomienie procesu znajduje się w menu Ustawienia/Informacje o tablecie/Aktualizacja oprogramowania (Settings/About device/Update). Po wskazaniu przycisku "Check Update Version" powinniśmy zobaczyć komunikat "New System Version Update" oraz "Start" - rozpoczynający aktualizację.

 

Pobieranie firmware przez czytnik Icarus Illlumina XL

Pobieranie i instalacja trwa około 20 minut

 

Pobranie i zainstalowanie nowego firmware'u trwa około dwudziestu minut. Książki obecne w czytniku nie powinny zniknąć (ale mogą). Aktualizacja może usunąć programy wcześniej zainstalowane przez użytkownika. Warto wcześniej wykonać ich kopię zapasową. Na koniec procesu powinniśmy ujrzeć napis „Congratulation upgrade succeed! The upgrade file has been deleted...”. Wśród aplikacji pojawi się nowa ikona - Muzyka. Miłe, ale chyba zapomniano w niej o regulacji głośności...

 

Icarus Illumina w Snapdeal

 

Sześciocalowy Icarus Illumina w indyjskim sklepie internetowym Snapdeal (źródło: http://snapdeal.in)

 

Firma nie poprzestaje na sprzedaży nowego czytnika przez wspomnianą akcję na Indiegogo, swoją stronę WWW czy sklepy w Holandii. Oferuje również wysyłkę do wielu krajów świata, w tym do Polski. Ale na swojej stronie chwali się, że model z mniejszym ekranem Icarus Illumina (E653BK), sprzedawany jest w Indiach. Znajduje się on w ofercie jednego z trzech największych internetowych detalistów - SnapDeal. Można go tam kupić za prawie 10 000 INR (równowartość ok. 605 PLN). To około 60 złotych taniej niż Kindle Paperwhite 3 z indyjskiego Amazonu.

 

Icarus Illumina XL w amazon.de

Model Icarus Illumina XL oferują w Amazonie dwa sklepy, w tym amazon.de (źródło: amazon.de)

 

Wspomniany wyżej czytnik Icarus Illumina XL (E853BK) będzie można już niedługo zamówić do Polski również z niemieckiego Amazonu. Sprzedawcą jest... amazon.de. Czytnik, z bezpłatną dostawą na polski adres, można tam kupić za 218,26 EUR (równowartość ok. 975 PLN, dostępność od 27 I 2016 r.). Sklep Odyssey, również sprzedający ten model przez Amazon, ma tańszy czytnik ale większe koszty dostawy do Polski.

 

Icarus Illumina XL wysyłka do Polski

Podsumowanie zamówienia Icarus Illumina XL w niemieckim Amazonie (źródło: amazon.de)

 

Czytnik można kupić tutaj:

Icarus Illumina XL (E853BK) z bezpłatną dostawą do Polski

cena 218,26 EUR (ok. 975 PLN)

 

 

[Aktualizacja 7 II 2016 r.]

Recenzję czytnika można przeczytać tutaj: "Android i osiem cali - recenzja czytnika Icarus Illumina XL"