866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 2 znowu dostępny i 20 EUR taniej od Paperwhite 3 (wyprzedane)

Kindle Paperwhite 2 znowu można kupić w niemieckim Amazonie. [aktualizacja godz. 21:00: oferta już nieaktualna, zostały wyprzedane]. Zapewne jest to niewielka ilość a dostępność tymczasowa. Jeśli ktoś jest zainteresowany czytnikiem starszym ale i tańszym - to oferta dla niego. W recenzji Kindle Paperwhite 3 porównałem go też z dwójką. Polecam lekturę recenzji jeśli ktoś nie jest zdecydowany, czy starszy czytnik mu wystarczy.

 

Kindle Paperwhite 2 - stary ale jary :)

 

Ten model Kindle został w połowie roku 2015 zastąpiony wersją z lepszym ekranem. Ale Kindle Paperwhite 2 to wciąż bardzo dobry czytnik a cena jest niższa od "trójki". W tym momencie za Kindle Paperwhite 3 z bezpłatną dostawą do Polski trzeba zapłacić 144,70 EUR. Najtańsza wersja Kindle Paperwhite 2 może nas kosztować 108,08 EUR (wersja wi-fi + koszt przesyłki do Polski). To w przybliżeniu równowartość 480 PLN (w zależności od kursu euro i prowizji polskiego banku).

 

Kindle Paperwhite 2 wysyłany jest na niemiecki adres. Planowana dostawa na 19 stycznia (źródło: amazon.de)

 

Trzeba jednak w przypadku dwójki skorzystać z wysyłki do kraju przez pośrednika - mailbox.de. Całą procedurę opisałem tutaj. W skrócie odbywa się to tak:

- kupujemy samodzielnie czytnik Kindle w Niemczech;

- Amazon bezpłatnie wysyła na adres pośrednika - Mailboxde;

- otrzymujemy informację o dotarciu przesyłki do magazynu Mailboxde;

- wpłacamy kwotę od 8,09 EUR (za przesyłkę Czeską Pocztą do Polski i pośrednictwo);

- czekamy na paczkę w domu.