866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

PocketBook aktualizuje oprogramowanie czytników Sense i Ultra

Oprogramowanie wewnętrzne (firmware) w wersji 5.12 zostało udostępnione kilka dni temu dla czytników PocketBook Sense (PB 630) i PocketBook Ultra (PB 650). Ci, którzy mają podłączone czytniki do internetu przez wi-fi, powinni dowiedzieć się o nowej wersji wprost z czytnika. Jeśli natomiast czytniki używane są bez łączności bezprzewodowej, można aktualizację wykonać ręcznie, pobierając pliki ze strony producenta: http://www.pocketbook-int.com/pl/support

 

PocketBook Sense firmware ver. 5.12 release notes

Informacje o zmianach, które podaję, pochodzą z komentarza producenta do firmware dla PB Sense (źródło: http://www.pocketbook-int.com)

 

W notatce dołączonej do aktualizacji dla PB 630, można znaleźć wyjaśnienia dotyczące wprowadzonych zmian. Najważniejszą nowością jest wprowadzenie obsługi chmury PocketBook Cloud do wspomnianych modeli. Więcej na temat nowej usługi pisałem przy okazji aktualizacji firmware'u dla PocketBook Touch Lux 2 i PocketBook Touch Lux 3 ("Chmura PocketBook w nowej wersji oprogramowania czytników").

 

 

Poza tym, wśród zmian, wymieniono:

- wprowadzenie obsługi kilku kont Adobe ID;

- łatwiejsze pobieranie plików zabezpieczonych przy pomocy mechanizmu DRM z Adobe;

- przyspieszenie otwierania plików PDF;

- przemianowanie "półek" na "kolekcje";

- przyspieszenie indeksowania i wyświetlania księgozbioru w czytniku;

- dodanie ikony informującej o synchronizacji na górnym pasku;

- dodanie czcionki Dyslexic.

 

Chyba nie powinniśmy się spodziewać podobnie obszernej aktualizacji dla starszych modeli PocketBooka. Te czytniki, które już otrzymały oprogramowanie w wersji 5.12, są aktualnie oferowane na rynkach zachodnioeuropejskich przez producenta lub jego partnerów. Głównym powodem aktualizacji (poza usprawnieniami) jest wprowadzanie usługi PocketBook Cloud, a ta sprawnie działa na nowszych urządzeniach. Można zapewne (jak do tej pory) liczyć na sukcesywne usprawnianie również w modelach już wycofanych z rynku.